| anonim_4396 a întrebat:

De ce se comporta asa cu mine? adica cand are chef ma baga in seama apoi e cam indiferenta cu mine, de multe ori ma cheama undeva si cand se mai intalneste cu altcineva parca uita ca sunt si eu p acolo, eu sunt baiat si suntem decat amici dar inainte ne intelegeam mult mai bine insa de la un timp e mult mai indiferenta cu mine si am decis sa o las mai moale cu prietenia...stit cumva ce sa mai fac, vreun sfat va rog, eu n-as vrea sa stric prietenia cu ea dar ma enerveaza rau comportamentu ei...multumesc!

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Buey, tu vrei mai mult de la ea fara sa iti dai seama si fara sa ii spui si te astepti ca ea sa se comporte cu tine special, de parca ai fi iubitul ei! E absurd. daca vrei o relatie spune-i si nu mai suferi din cauza comportamentului ei!

| catthshshshs a răspuns:

Da, vorbeste cu ea! Afla de ce se comporta asa cu tine si vezi care e problema. De multe ori nu se merita sa ai astfel de prieteni, nu isi merita acest nume daca au astfel de comportament.

| TąNyą a răspuns:

Întreab-o ce s-a întamplat de s-a îndepartat aşa de tine. că sunteţi prieteni buni şi-ţi pasă ce se întâmplă cu ea.

FantaSZy.

| Făgăraş a răspuns:

Fa-o sa in teleaga din comportamentul tau sau chiar din vorbele tale ca tu vrei un raspuns sincer in legatura cu ea, in sensul ca ori este indiferenta de tine si se comporta asa ori este mai apropiata de tine si se comporta ca atare, cu mai multa responsabilitate! succes!

| blue-star a răspuns:

Vorbeste cu ea! Daca nu comunicati cum vreti sa va intelegeti. O prietenie are nevoie in primul rand de comunicare si de interes, iar astea doua trebuie sa vina din partea ambilor prieteni.
Intreab-o daca ai gresit cu ceva, sau daca ai suparat-o si daca spune ca ai facut ceva ce a deranjat-o revanseaza-te.Sau daca nu ai facut nimic rau, atunci intreab-o ce e inneregula cu prietenia voastra in ultima vreme, dar mai ales ce e inneregul a cu ea in ultimul timp.
Sper ca te-am ajutat. Take care!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu vrea sa faca astastraight face Te-ai gandit? Vorbeste cu ea.intreab-o daca ai gresithappy poate o sa aveti din nou relatia de prietenie pe care o vrei si tu:* Succes

| GeorgiaA15 a răspuns:

Fa si u la fel, dar s-ar putea sa nu mearga.atunci vb cu ea.esti cu ea? stii eu pana acum am avut doar un pr dar nu am patit asta. poate nu vr ca lumea sa stie ca essti cu eabig grin bulinutzzza_angel97 add