| titicristina21 a întrebat:

De ce se masturbeaza lumea?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Simt nevoia

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Ce nevoie, de masturbare? Cu o simti?

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

(ei) ca oameni simt nevoia, eu am partenera

| darrio2007 a răspuns:

Din teama de a face sex cu o fata. Ma refer la cei care sunt mai timizi. Prefera sa isi goleasca in acest fel traista.

| corbulalbrosu a răspuns:

Foarte multa lume se masturbeaza dintr-un motiv extrem de simplu si anume fiindca autosatisfacerea este benefica organismului prin faptul ca se reduce stresul hormonal. Citeste si ia aminte : http://bravonet.ro/blog/de-ce-este-benefica-masturbarea/2013/12/10/ Multa sanatate!

| Drimmero a răspuns:

Din lipsa de ocupatie, din lipsa de sex si cand hormonii le mai joaca feste.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... atunci cand iti vine... iti vine.

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca poate...

| Sofer a răspuns:

De placere.

| titicristina21 explică (pentru Sofer):

Asta si eu stiu dar de altceva dc?

| Sofer a răspuns (pentru titicristina21):

Sunt excitate și este o modalitate de eliberare a hormonilor.

| alexandrualind a răspuns:

Poate de la atata tehnologie avansata.

| Dugalle a răspuns:

Tu de ce o faci?

| titicristina21 explică (pentru Dugalle):

Nu o fac nesimtitule

| Dugalle a răspuns (pentru titicristina21):

Hai, lasa-ne cu SF-uri

| milkie a răspuns:

Din singurătate.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Din lipsa de suficient sex sau de sex de calitate.
Si nu uita:
"O laba la vremea ei, face cat zece femei!"
Dar si ca metoda de de-stresare înainte de o întâlnire sau înainte de job.

| SatanLovesYou a răspuns (pentru Ionescu_Marius_1980):

Doar laba? Zici ca femeile nu se masturbeaza.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns (pentru SatanLovesYou):

Îmi cer scuze ca nu știu și proverbul care se aplica pentru femei. In ce privește masturbarea la femei, am constatat ca cele mai puternice orgasme pe care le poate avea o femeie, nu sunt în timpul sexului și nici în timpul masturbări; sunt în timp ce se întâmpla ambele în același timp!

| Bibiignat123 a răspuns:

Din lipsă de sex.