| Academy a întrebat:

De ce se spune ca relatiile sexuale intaresc relatia?

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut!
Sexul nu este neaparat ceea ce unii cred adica "Doar satisfacerea unor placeri" Sexul int-ro relatie implica sentimente si nu doar placerei trupesti.
Sexul sustine o relatie nu o va intarii niciodata!
Cu Drag Roibu Constantin!

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Pentru ca va apropie unul de altul daca va iubiti, dar nu e singurul lucru care trebuie sa conteze.

| Vvistula a răspuns:

Nu e adevarat, deoarece daca iubesti o fata cu adevarat sau invers nu iti cere sa te culci cu el/ea.

| RAY a răspuns:

Pentru ca hormonul iubiri se elibereaza cand faci sex, cel mai mult la ovulatie se elibereaza, iar ultimele studi stiintifice dovedesc urmatorele
-parteneri cu o viata sexuala activa se simt mai fericiti iar nivelul dopaminei in creier este mare
-parteneri care fac multe lucruri impreuna cresc speranta de viata a unei relatii
=parteneri care fac sex cu alti parteneri isi pot invinge gelozia da si asta intareste o relatie
dupa cum putem vedea sexul este un dar minunat dat de natura care apropie doi oamenii tot el da nastere iubiri pentru a creste /a procrea un copil
desigur nu inseamna sa faci sex cu oricine, nu inseamna ca daca faci sex te indragostesti, iubirea apare ca urmare a mai multor lucruri emotionale, lucruri decare abia ne dam seama acuma inca nu stim exact ce da nastere iubiri dar hormonul ala clar este important intro relatie

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sexul inseamna esenta vietii.

| mihai69 a răspuns:

Degeaba.

| doctorandus a răspuns:

Relatiile sexuale sunt importante intr-o relatie de cuplu, dar nu e musai sa o intareasca, la fel de bine o pot ruina.

| Emilian65 a răspuns:

Relatiile sexuale, intr-o relatie, sunt ca cimentul intre caramizile unui zid.

Răspuns utilizator avertizat
| peperonies a răspuns:

Nu e singurul lucru pe care il intaresc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi nu prea intaresc relatia ca na mai mult lumea face sex de placere nu din dragoste!