| Kiidaa a întrebat:

De ce simt nevoia sa fiu iubita? Adica intr-un mic fel sunt geloasa pe prietenele mele cand le aud cu relatiile lor, dar in acelasi timp ma pricep sa dau sfaturi despre relatii...

Funda:*

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E ceva normal,spune-mi cine crezi ca nu simte nevoia sa fie iubit?
happy
Toti oamenii vor sa fie iubiti si admirati,cauta iubirea o viata intreaga si nu se potolesc niciodata!
Tu,probabil,inca esti singurica si relatiile prietenelor tale,iti provoaca neliniste,nu gelozie...te intrebi oare cand vei merge si tu de mana cu un baiat,oare cand o sa ai si tu de povestit asa ca ele...
Si-o sa-ti spun un lucru mic.
O sa vina ziua in care,in sfarsit,vei accepta un baiat langa tine, unul asa cum iti doresti tu.
Dar pastreaza pentru tine micile povestioare dulci, nu-ti expune intimitatea ca subiect de discutie, nu e bine.
In orice relatie sunt 2, nu 22 si daca azi spui ce ti-a facut iubitul, maine posibil sa ajunga inclusiv la urechile lui.Si chiar daca nu ajunge,te-ai simti bine stiind ca in lipsa ta,alte persoane,complet straine,discuta,comenteaza si judeca, relatia ta?
Intimitatea se pazeste si face relatia mai puternica, e o lege nescrisa.
Cat despre baiatul care iti va aduce zambetul de indragostita pe chip, nu te grabi, lucrurile bune intotdeauna intarzie!
happy

| Smile3 a răspuns:

Te inteleg, trebuie doar sa ai rabdare...E normal sa ai nevoie de afectiune, ce persoana nu si-ar dorii pe cineva care sa o faca sa se simta speciala si iubita, sa-i acorde atentie, sa o ajute si sa ii pese de ea?winking [Lasand la o parte familia si prietenii] Deci oricat de mult te-ai bucura pentru prietenele tale nu poti sa negi faptul ca atunci gand le auzi povestind iti creeaza un gol in tine si ai da orice sa simti ce simt ele.E normal. Tu nu poti decat sa astepti, sa apara si in viata ta acel tip care sa iti umple acel gol..Eu stiu ca probabil te simti mai pregatita ca oricand si esti sigura ca ai mare nevoie de cineva in aceasta perioada, in acest momente. Cel putin asa e la mine laughing! Dar toate se intampla cu un motiv, daca nu a aparut inca in viata ta, gandeste-te ca nu degeaba nu a aparut. Sigur Dumnezeu iti pregateste ceva... Daca e poti sa iesi, sa incerci sa cunosti persoane noi, dar eu cred ca exista un loc si o anumita ora pentru "intalnirea" voastra happy!

| NicoNicoNiiiii a răspuns:

E ceva in regula, poate esti doar mai pretentioasa la baieti.

Adica, mergi dupa principiul ca mai bine astepti mai mult pana iti gasesti jumatatea potrivita decat sa te grabesti sa iti iei un iubit doar de dragul de a te lauda cu el in fata prietenilor (cum fac majoritatea fetelor din ziua de azi) si sa sfarsesti prin a-ti cladi o relatie nesigura, superficiala si care te-ar putea rani.

Sfatul meu e sa nu te grabesti. Nu te aventura sa iti iei un iubit numai de dragul de a te afla intr-o relatie. laughing Sunt destui baieti cu adevarat de treaba in lumea asta mica, trebuie doar sa fii rabdatoare

| brunetelu a răspuns:

Nevoia de a impartasi cu cineva sentimente, momente.probabil uneori crezi ca ai fi mai in siguranta langa un baiat. sper ca te-am ajutat. uite: puma_furious.un add pls:*

| SarahAviva a răspuns:

Pot spune ca ma aflu in aceeasi situatie. Oamenii la inceput au fost lasati sa fie fericiti. Fericirea consta in iubire. In special, noi femeile simtim nevoia de alinare sufleteasca si protectie. Tu privesti oamenii de langa tine iar vazandu-le viata, ajungi sa stii cum sa dai sfaturi altor persoane. Te asigur ca o sa apara cineva si o sa te iubeasca, este imposibil sa nu se intample asta. Totul cu rabdare. Iti urez succes in viata.