| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si pana acum nu am avut un prieten. Unui baiat ii place de mine dar mie nu-mi place deloc de el. Sa fiu cu el desi nu imi place? M-am saturat ca toate prietenele mele au prieten si eu nu plus ca simt nevoia de a fi iubita. Un sfat, va roog.

10 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Ar trebui sa incerci! Cine stie poate in curand nu o sa mai zici."nu imi place deloc"! si in plus ar trebui sa incerci sa abordezi si tu un baiat care iti place nu sa astepti neaparat sa vina ei la tine.

bafta

daniela
| daniela a răspuns:

Doar de dragul de afi cu cineva nu trebuie sa incepi o relatie, tu nu te vei simti confortabil iar pe el poti sa-l ranesti si atunci unde ajungi. Toate vor veni de la sine

| Bogdana a răspuns:

Nu-ti face griji fiecare om are ceva pastrat de la Dumnezeu...de ex cunosc o fata care tot asa nici ea nu avea nici un prieten si era inscrisa pe un site netbook sua facebook nu mai stiu exact.si acolo a intalnit un barbat(cam de aceeasi varsta)...era din alta tara... ea stia foarte bine engleza...ma rog s-au cuplat... timp de 6 luni nu au vorbit decat pe internet si la telefon.si dupa 6 luni el a venit sa o vada...erau foarte indragostiti.in final s-au casatorit au si un copil si traiesc fericiti in Maryland, ca sa vezi ca fiecare om are ceva pastrat de Sus, va veni si pentru tine...vei vedea. te pup, succes!

auran
| auran a răspuns:

Daniela are dreptate in ceea ce spune dar, cu anii am invatat un lucru mai bine "alearga el dupa tine, decat tu dupa el" - si plus de alta nu trebuie sa fii in pas cu prietenele tale, fa ceea ce "simti" nu ceea ce "trebuie"...

| anonul a răspuns:

Daca pana la 18 ani nimeni nu tea vrut inseamna ca...nai nici o sansa la un "MACHO MAN" asa ca dai inainte pe ala care te place, pana nu se uita si ala la alta big grin ca atunci sa zis cu viata ta...(dar oricand poti sa iei ca iubit un orb rolling on the floor sau poate o femeie laughing )

| mrproffesor a răspuns:

Creca din perspectiva lor e o moda sa ai prieten mai asteapta o sa-ti vina si tie randul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai asteapta.Deja esti majora si stii foarte bine ca acum, in viata de adult alte sunt prioritatile.Sa stai asa cu un baiat doar de dragul de a sta nu e bine.Iti faci rau si tie si lui.Eu zic sa ai rabdare pentru ca o sa vina momentul in care sa te indragostesti la nebunie de cineva.Si eu am trecut prin asa ceva. Dar am avut rabdare iar acum visul mi s-a implinit! Nu te mai compara cu prietenele tale. TU esti TU, tine mine ca doar asta conteaza! TU esti cea mai importanta in relatiile cu cei din jurul sau! Ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu... uita... totul depinde de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai eu zic sa incerci...incercarea moarte n-arewinking...si poate ti se schimba parereawinking. dar daca vezi ca intr-adevar nu t simti bine cu el.at spune-i din tmp...
totusi pentru primul baiat sa zic asa...mai bine incerciwinking
:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunama si vom vedea