| lucik93 a întrebat:

Am si eu o mica problemasad dau funda.am o iubita de 11 luni:X o iubesc enorm si simt ca si ea ma iubeste. dar nu asa de mult pecat spune stiu ca e sincera cand spune ca nu ar putea trai fara mine dar totusi am senzatia ca imi ascunde ceva.si mie fff frica ca s-ar putea indragosti de altu.sau sa stea cu altu in timp ce sta cu mine mie foarte frica sa nu se combine cu altcineva eu sunt genul obsedat de fidelitate.in timp ce eram cu ea a venit o veche prietena in bloc l mine si imi zicea ca m iubeste ca so las pe actuala pentru ea si eu am refuzato fara sa stau pe ganduri. i-am povestit iubitei mele asta si am vazut cum devenea geloasa(mi-a placut sa o vad geloasa m-am simtit foarte iubitlove struck) am incredere in iubita mea dar frica asta e mult mai mare decat increderea si nu stiu ce sa mai fac. i-am explicat ce simt si mi-a spus sa stau linistit ca nu se intampla nimc.va rog ceva sfaturi ce sa fac? accept orice sfaturi dar as dori sfaturi si de la cei cu experienta in domeniu sad nu vreau sa o pierd dar vreau sa scap si de sentimentul astasad

PS: sentimentul ca imi ascnde ceva il am doar cand nu vorbim.cand vorbim nu mai simt deloc sentimentul asta ce sa fac?sad (app am 18 ani iar ea 17)

Răspuns Câştigător
| Frankie a răspuns:

Esti prea speriat prietene. Daca totul e ok va intelegeti bine sa simtiti bine impreuna, nu ai de ce sa iti faci griji. Atata timp cat femeia se simte bine cu tine de ce ar pleca la altul? Vezi ca probleme astea de gelozie pot deveni o problema.

5 răspunsuri:
| lucik93 explică:

Va multumesc foarte mult pentru ajutorul dat big hug raspunsurile voastre m-au ajutat extrem de mult

| lucik93 explică:

@Anonima22 pai avan in vedere ca unele persoane vor pe cineva stabil dar in acelasi timp si o simpla aventura.o placere de cateva clipe u ce crezi.eu am zis asa ca poate ea vrea sa aiba placeri si cu altcineva dar sa fie cu mine in continuare oricum cand am facut prima oara dragoste mi-a spus ca s-a gandit cum ar fi sa faca sex si cu alti baieti.si de asta mie teama

| Anonima22 a răspuns:

Eu cred ca doar iti imaginezi faptul ca te insala atata timp cat sta cu tine nu are pe altcineva nu crezi ca daca avea pe altcineva te parasea de mult?

| anoniiiiiimmm a răspuns:

Ca sa vezi si eu sunt si am fost in aceeasi situatie, nu eram sigura... ma tot gandeam ca cine stie ce face sau cu cine si la fel ca si tine simteam aia numa cand nu vorbeam. Din cauza geloziei ne-am certat si mi-am dat seama ca si el ramane trist cand vede ca nu am incredere in el. De atunci chiar cand nu eram impreuna ma lamuream incearca sa faci si tu la fel. Innainte sa inchideti telefonul (d.ex) intreaba-o ca ce va face, si unde. lamurestete tuu singur, pana ce esti sigur ca nu face nimic iesit din comun in acest caz. Si sunt 100% ca o fata daca intr-adevar te iubeste nu te va insela, daca tu ii areti ca ai incredere in ea si tineti relatia apoi si ea iti va oferi acelasi lucru :* Bafta happy

| G30RG3 a răspuns:

De obicei relatiile care nu tin nu sunt de mai mult de 2 saptamani si ei nu cred ca fata asta de care tu ne spui nu te iubeste. Faptul ca ea tear putea parasi e doar in capul tau nu te mai gandi ca o sa te paraseasca ca asa o sa et vada slab de injer si chiar s-ar putea sa-ti dea papuci.