| Sara2 a întrebat:

De ce suferinta din dragoste strange precum o menghina?

2 răspunsuri:
| jimime a răspuns:

Cum am spus si ulterior, pentru a ajunge sa simti puterea dragostei si fericirea suprema a iubirii trebuie intai sa inveti sa stii si sa suporti suferinta. Suntem oameni pepita, orice om sufera si suntem constienti ca o data cu iubirea vin si piedici in viata din care, unii invata, altii pur si simplu le uita. Nu are rost sa te "sfatuiesc" sa treci peste, mai bine iti spun obisnuieste'te si invata ce e suferinta si cat de mult doare si mai tarziu vei afla cu adevarat ce inseamna iubire. Acum sa nu ai impresia ca iti zic sa te afunzi in lacrimi si singuratate. Nu e acelasi lucru. Nu o sa-ti zic sa'l uiti, dar nici sa ii plangi in genunchi dupa impacare. Fiecare dintre noi isi are jumatatea in lumea asta, cheia e sa stii unde sa o cauti.

| WhiteChocolate a răspuns:

Asa e facut sa fie.Incearca sa fii tare,sa treci peste, sa uiti, sa te reindragostesti.E mai bine.