| ivcelnaiv a întrebat:

De ce sunt atat de urati oamenii cand se cearta?
http://ivcelnaiv.blogspot.com/......-fata.html

voi cum faceti sa va certati mai putin sau sa aplanati o cearta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ca de fiecare data cand zambesti si esti fericit ai si vei prelungi starea de sanatate mai buna. Eu cu sotul meu pentru ca avem ceva ani de casnicie am decis cu ceva timp in urma sa ne certam 5-10 min dupa care sa cautam solutii 10 ore si nu invers. De ce pentru ca am hotarat sa traim viata si nu sa aflam cine are dreptate si cine nu. recunosc ca aceasta maturitate sau inteligenta emotionala am imprumutat-o din foarte multe carti citite. Succes!

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu ma cert rar dar binelaughing
Adica daca ma cert cu cineva ca lumea sunt 90% sanse sa nu mai vorbesc cu persoana respectiva.Asta cand stiu ca am dreptate.Cand nu am, recunosc.Ma cert pe un ton calm ca si cum as vorbi despre vreme si gesticulez.Prost obiceiwinking

| tim a răspuns:

Unii zic ca se cearta asa muti, 2 palme pac pac, si gata se saruta dupa aia si e ok. Da nu suna prea corect asta.Ar fi bine sa fie aplanata

Răspuns utilizator avertizat
| DildăuPaispe a răspuns:

Oamenii sunt urati cand se cearta pentru ca atunci cand se cearta sunt rai si stii ca atunci cand esti rau esti si urat.
Eu ma cert putin pentru ca nu sunt rea sau egoista.

| eveline a răspuns:

Eu sunt de parere ca ei sunt oarecum mai urati deoarece tot dispretul si rauatatea sa zicem asa se stabileste pe fata lor. e ca si cand suntem bucurosi si zambim.Si de obicei eu aplanez orice situatie fiindca sunt foarte calma in orice situatie doar sunt rac:X:X:XlaughingImi place sa ajut intr-o problema.

| ivcelnaiv explică:

Foarte frumoase si utile raspunsurile voastre.
multumesc tuturor.
mai aveti si alte solutii? cearta o fi buna?