| sadgirl_9460 a întrebat:

De ce sunt baietii atat de gelosi?

Răspuns Câştigător
| InoTkd95 a răspuns:

Baietii. un subiect dezbatut mereu de fete : baietii sunt de mai multe feluri, genul de baiat despre care ne intrebi u este cel care a fost invatat mereu sa aiba totul si sa nu primeasca niciodata nici-un NU... cum am vazut si mai jos, unele fete dau exemplu pe prietenul lor, o persoana care nu este geloasa sau care poate este dar mai intai asteapta sa vada daca se intampla ceva iar apoi daca e nevoie isi exteriorizeaza gelozia. nici prietenul meu nu este o persoana geloasa si suntem impreuna de 9 luni de zile. daca nici tu nu ii dai motive de gelozie inseamna ca e obsedat de atenita ta sau cum a fost zis si mai jos te iubeste prea mult si nu ar accepta o despartire; cel mai bine e sa astepti si sa vezi ce se v. a intampla! sa ma contactezi daca te.am putut ajuta. Pupici:*

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de baiat nu toti sunt la fel

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu sunt toti; al meu nu e deloc gelos.Asa ma scuteste si de multe certuri!hee hee

| Libelle a răspuns:

Mdeah...pentru ca ii pasa de tine de-aia
ce-i drept uneori se mai exagereaza.cand se ajunge la bataie, la reprosuri grele grele.
sunt unele fete mai libertine.si baiatul poate vrea sa nu mai fie asa. i se pare un pericol oarecum, sa umble ea toata ziua pe strada, pe-afara, t ca in lipsa lui se pot intampla multe.si asta oricata incredere ai avea intr-o persoana.nu ai cum sa n-ai gandul ca poate face altceva decat ce ti-a zis. daca mai e si distanta cu atat mai mult.nu are cine sa-ti zica tie 100% ca ea a fost acolo si nu altundeva.si asa preferi mai bine sa nu iasa. e complicat
gelozia distruge anumite elatii, dar uneori totul tine de maturizare.de trecere de timp si cunoastere.

| Razvan a răspuns:

N-ar mai fi asa gelosi, daca fetele le-ar raspunde concret si scurt la intrebariwinking

| Romancutza a răspuns:

Ca sa nu stea si ei degeabarolling on the floorscuzati

| AnonimA a răspuns:

Buna pai si noi suntem geloase baieti sunt gelosi pentru ca ne iubesc :*si ca nu vor sa ne imparta cu nimeni:*

bafta

| Ana a răspuns:

Pentru ca iubesc, unii dintre ei.

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Pai... Gelozia nu`i buna sigh Si eu sunt ff gelos... Si am pierdut`o pe prietena mea. Eu sunt gelos ca iubesc ff mult si nu vreau sa o pierd. Si din cauza asta am pierdut`o. sigh Nu`i buna gelozia :-

| Angel_5977 a răspuns:

Pt ca iubesc, chiar daca unii exagereaza cu gelozia lorx(

| skiziiskiz a răspuns:

Eu stiu cam 2 chestii:
1. pentru ca ii plc de tine, si e gelos cand te vede cu altu`
2. pentru ca stie/stia ca il/l-ai placi/placut, si acum ii e ciuda ca vorbesti cu alti baieti, vrea sa te pastreze doar pentru tine...

gelozia e o dovada a iubirii tonguetonguetongue

| Sin a răspuns:

Din acelasi motiv ca si fetele.

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Unii sunt gelosi pentru ca iubesc, altii sunt obsedati.

| Blackwoman27 a răspuns:

Baitii sunt gelosii pentru ca ne iubesc si nu vor sa e imparta cu nimeni asa cum au mai sp si ceilalti

| Iuliutzzza18 a răspuns:

Baietii sunt gelosi deoarece iubesc si ei :X unii chiar iubesc foarte mult altii nu stiu sa iubeasca. De exemplu prietenul meu ma iubeste foarte mult de aceea e gelos, cateodata e foarte gelos, alteori nici nu are treaba cu gelozia tongue asa sunt ei trebuie sa-i intelegemwinking

| AnnaMarrieee a răspuns:

Sunt gelosi pentru ca vor sa apere ce le apartsine:].

| Craiovamax a răspuns:

Hmmm... poate pentru ca ne dati voi motive sa fim gelosi sad?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa se mire sadgirl tongue

| miiia_6222 a răspuns:

Uneori sunt gelosi si din cauza ca a fost inainte cu o fata care la inselat si evita sa se mai intample acest lucru. si normal pentru ca iubesc!

| iuliaUrs a răspuns:

Pentru ca nu au incredere in persoana de langa ei si le este frica sa nu piarda ce au

| FameMonster a răspuns:

Asta ese firea lor...asa i-a facut natura.nu poti sa ii schimbi...