| raidu2004 a întrebat:

De ce suntem mereu atrasi de cea, ce stim ca nu ne face bine?

Răspuns Câştigător
| TedMosby a răspuns:

Pentru ca intotdeauna lucrurile ce ni se spun ca sunt interzise, au mlt mai mult farmec decat cele normale.Deci,daca le faci...te simti mult mai bine decat daca ai fi facut ceva normal. happy

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pai,tot ce ne place sau e imoral, sau e ilegal sau ne face rau la sanatate!
Omul e cel mai mare dusman al sau...

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Suntem atraşi de ceea ce ştim că ne face rău pe parcurs, nu din prima. Nu ştiu cât de elocvent este, dar aş putea să-ţi dau un exemplu : dacă îi spui cuiva să nu bea dintr-o anumită ceaşcă cu cafea, deoarece conţine o substanţă toxică, nu este atras să o bea, bineînţeles. Însă, pe acesta îl pot atrage ţigările, drogurile, alcoolul (lucruri care-ţi provoacă satisfacţie pe loc, dar care te afectează pe parcurs). Aceşti oameni se bazează pe ideile :,, Cât de rău să îmi facă? " şi respectiv,, N-o să ajungă un viciu, astfel încât să devin dependent de ceva anume şi să-mi fie fatal." Fără să îşi dea seama, sunt atraşi de lucrurile care îi afectează în timp.
O zi frumoasă!

| DoctorulLove a răspuns:

Pentru ca omul este curios, este in firea noastra, si uneori lasam deoparte ratiunea, si suntem atrasi si de lucruri care nu ne fac bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ci fiecare este ispitit cand este atras de pofta lui insusi si momit". Fiecare avem luptele si ispitele noastre. Daca tu nu bei sau nu fumezi de exemplu asta nu inseamna ca nu esti atras de alte lucruri rele.Suntem atrasi pentru ca vrem sa incercam ceva nou.Nu ne place monotonia.