| anonim_4396 a întrebat:

De ce trebuie sa suferim din cauza barbatilor? de ce nu putem si noi sa fim fericite cu un barbatul pe care il iubim? miki

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cind gasiti pe cineva care va iubeste si vrea sa fiti fericiti, va jucati, va bateti joc si in final ii dati cu sutu. Apoi va indragostiti de primul pacalici care-si bate joc de voi si va smiorcaiti. Alegerea e a voastra. Dintre un baiat cu bun-simt si dragostea lui si un bou libidinos ati ales, nimeni nu a ales, voi ati ales.
Citeste si ce am raspuns aici, poate intelegi ceva
http://www.tpu.ro/......se-supere/

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate pentru ca nu am intalnit baiatul potrivit, nu oti sunt la fel, trebuie sa stii cu cine te bagi, nu trebuie generalizat, mai sunt si fete care fac baietii sa sufere, si eu am trecut printr-o dezamagire din cauza unui baiat dar nu mi-am pierdut speranta, va rasari soarele si pe strada mea, si stiu ca nu toti sunt la fel desi multi fac fetele sa sufere, depinde de fiecare in parte, dar conteaza si cum s-a purtat fata...

| liz23 a răspuns:

Multi oameni sufera...nu este vorba doar de femei. Motivul fiind. oferi tot unei persoane care doar primeste. Fericirea o vei avea la un moment dat cand sentimentele sunt in ambele parti.

| bluesky a răspuns:

Chiar nu stiucrying asta ma intreb si eu.
Parca noi fetele suntem facute sa iubim si sa suferim iar baietii sa sa se distreze pe seama noastra si pe deasupra sunt considerati..."smecheri" si "tari"... daca au avut cat mai multe fete!
Nu e dreptcrying((crying(cryingcrying

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Nu trebuie sa generalizam.
Doar de aceea ca nu ti-ai gasit barbatul perfect...
Crede-ma, multi barbati spun asta despre femei " De ce trebuie sa suferim din cauza femeilor? " Deci. nu doar barbatii sunt de vina.

Trebuie sa existe comunicare, sinceritate si respect intre cei doi.
O iubire doar asa este posibila.

Poti sa fi fericita si tu, crede-ma, doar trebuie sa il gasesti pe cel ales.

o seara placuta!

mira
| mira a răspuns:

Poate n-ai facut o buna alegere.

| georgiana a răspuns:

Ai dreptate BRO...pacat ca nu ne dam seama de persoana de langa noi, abia dupa ce o pierdem aflam adevarata ei valoare...bine acum toti gresim pentru ca suntem oameni si din greseli invatam!winking

| devilll a răspuns:

Si barbatii sufera din cauza femeilor!
oare dc?
asta nu te-ai intrebat?

| laraandy a răspuns:

Nu numai noi fetele suferim...si baietii sufera in cauza femeilor. poate ca nu stim pe cine sa alegem si din cauza asta suferim si nu suntem fericite.trebuie sa ne gandim si la calitatile sufletesti.nu numai la cele fizice.ca alea nu conteaza. dar de multe ori se intampla sa nu alegem pers potrivite si atunci ne dam seama...

| dragosh a răspuns:

Numai femeile sufera din cauza barbatilor?raised eyebrows

| deea_5245 a răspuns:

Pt. ca ei nu stiu sa aprecieze femeia de langa ei. ei intotdeauna sunt in cautare. o sa le para rau crede-ma. eu un singur baiat am iubit si crede`ma ca nu mai cred in dragoste.Am suferit cum nu crede`am sad Ca sa nu mai spun de incredere.nu mai am sub nici un fel... cand o sa`si dea seama de pers care l-a iubit din totdeauna o sa-i para rau deoarece atunci v-a fii prea tarziu.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Învață să te iubească și apoi să-l iubești și tu ca să vă împliniți dragostea.
Nu unul iubește și altul suferă, ce înseamnă asta?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lora, dap, as fi vrut sa aflu de la altii, sau din carti.