| Angel_5977 a întrebat:

De ce tot timpu cand iubim trebuie sa suferim?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Fiindca totul in viata se plateste.Dece ar face iubirea exceptie? Fiecare clipa de fericire se plateste cu o alta de suferinta.Si poate ca asa trebuie sa fie, fiindca n-am aprecia momentele de intensa traire a unei iubiri daca n-am cunoaste si reversul:intensitatea nefericirii.Sufletul omenesc urca in extaz si coboara in deznadejde; si, intr-o viata implinita traim de toate.Important e sa nu risipim clipa. Vorba lui Heinrich Heine:
De-ti iese vreodata iubirea in cale
Inhat-o de plisc!
Si-asculta:cladeste-ti coliba in vale,
Nu-n munte pe pisc!"

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pai, nu mai iubiti.Cine va obligabig grin
Orice dependenta are un tratament care se afla in mintea pacientului. Iar doctorul e platit sa empatizeze cu pacientul si sa-l descopere

| mgtow a răspuns:

Asa e viata, sa suferim in fiecare clipa, eu asta o stiu de 6 ani de zile

| elena a răspuns:

De ce plictiseala? Pune o intrebare...

| Mihai7best a răspuns:

Asta nu poti explica, nu e o intrebare, eu un adevar pe care nu il putem schimba oricat ai vrea

| Africanwitch a răspuns:

Pentru ca absolut totul in viata e suferinta!

| Madnees a răspuns:

Asta ma intreb si eu mereu...

| robinio a răspuns:

Pai pentru ca te simti in largul tau cand il iubesti iar cand totul se distruge, si te gandesti la clipele frumoase iti vine sa plangi... nu mai sti ce sa faci straight face