| Bella_1624 a întrebat:

De ce un baiat implicat intr-o relatie dar este nefericit in a ceea relatie si este un gol mare, cand gaseste pe alta mai intai sta o perioada cu amanadoua si apoi o lasa pe actuala pentru cea pe care a intalnit-o recent? Testeaza mai intai "terenul" sa vada daca merita sa se desparta de cealalta sau mai cauta alta si pana atunci o tine pe actuala de proasta decat nimic?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Draga Bella, cred, ca ti-ai raspuns singura la intrebare.winking Sunt ambele variante prezentate de tine, dar totusi mai mult prima. Adica vrea sa vada mai intai, daca va functiona relatie cu a doua, daca e mai buna decat prietena lui oficiala. Trist, dar adevarat...

2 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Am doar un sfat: deschide ochii bine.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pentru ca are formate obiceiuri proaste si este instabil emotional. Am vazut mai des fete facand asta, de teama de a nu ramane singure - avand impresia ca astfel vor fi vulnerabile, neajutorate. E fals. Intre relatii trebuie sa ai timp, daca sari dintr-un pat in altul te duci cu obiceiuri, obisnuinta din relatia anterioara si poti face confuzia intre relatia incheiata si cea luata de la capat, cautand continuitatea acolo unde ea nu exista. Sfatul meu e sa nu te implici intr-o relatie in care speri cu cineva care procedeaza astfel. Intre doi parteneri iti trebuie timp sa te racoresti, sa devii tu insuti din nou, sa ti se duca mirosul celuilalt. Cine nu respecta asta risca sa nu prezinte incredere. Un om normal trebuie sa fie impacat cu el insusi si sa isi ia din cand in cand un moment in care sa fie doar cu el insusi si cu gandurile lui. Asta il va ajuta si sa-si pretuiasca mai bine persoana iubita, atunci cand e cazul.