| alexandra15 a întrebat:

Am venit cu o problema un pic komplikata.Am stat 3 luni cu un baiat plecat in italia...si apoi am mai stat cu vreo 4 baieti.Si inainte sa il cunosc pe baiatu cu italia am mai avut o relatie de 2 ani jumate si acum inca mai tin la fostul si mi-e dor de el...desi eu m-am despartit de el... a fost o prostie. L-am lasat pentru baiatu din italia.Nu s-a meritat...Am vrut sa il uit pe baiatu cu care am stat 2 ani jumate pentru ca imi facuse mult rau relatia...nu prea ma merita pe atunci...nu era asa cum imi doream eu. Dar nu am asteptat sa se schimbe din nerabdare prosteasca.Acum imi pare rau si l-am cautat sa vbim sa ne impacam dar lui ii este frica sa nu fie decat un capriciu de-al meu. El este implicat deja intr-o relatie de vreo 2 luni dar nu o iubeste pe fata aia, inca ma iubeste pe mine...si mi-a spus. MI-a spus ca si el vrea sa se impace cu mine. Dar ca ii este frica sa nu fie ceva de moment...nu ma crede ca il iubesc inca... a spus ca intai vrea sa se convinga...Eu sunt si foarte nerabdatoare.si nu stiu cat m va tine asa. spune ac nu vrea sa se grabeasca si sa faca prostii...ca l-am luat prin surprindere si ca ii este greu.In relatia lui actuala e totul ok...in sensul ca se inteleg foarte bine dar el nu o iubeste...in schimb pe mine da...nu stiu ce sa fac sa il am mai repede langa mine...

6 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

Il vei face iar sa sufere iar el e un fraier daca te accepta iar. Tu nu-l iubesti, esti singura acum sau n-ai pe nimeni stabil si simti nevoia de stabilitate si de aia te gandesti la el, probabil ca el ti-a oferit asta o data si ai impresia ca il iubesti, dar nu cred ca e asa. Poti sa incerci, dar nerabdarea ta demonstreaza ca nu te-ai maturizat cu nimic si ai sa-l faci iar sa sufere. Gandeste-te mai bine inainte de a intra iar in viata lui.

| r8driver a răspuns:

Te-am spus treaba cu italianu, ochi care nu se vad se uita, fostul cred ca are mare dreptate...
Tu spui ca inca al iubestihappy dupa doi ani si jumatate ai fugit in brate la altcineva! unde este iubirea?
Daca ai noroc s-a se m-ai intoarca la tine...atunci poate ai s-a sti cum s-a pretuesti o persoana care tine la tinewinking
Nu ai nimic de facut, decat s-a astepti si s-a speri.
Succes si de alta data nu-ti m-ai bate joc.

| r8driver a răspuns:

Al iubesti, te cred...asteapta timpul le rezolva pe toate.
A-s vrea s-a va anpacati... dupa cate ai povestit, tineti unul la altul si asta e foarte important.
Bafta.

| alexandra15 explică:

Daca am fugit la acea vreme de langa el e pentru ac imi ceruse s ma schimb...eram geloasa... putin posesiv...lucruri urate intr-o relatie... m-am schimbat... el totusi nu mai era la fel...si incercam sa ii tot spun... el spunea ca de la o vreme am devenit foarte melancolica si nu-i placea asa...si am plecat din viata lui. o saptamana a fost mai greu ca apoi mi-am revenit... dar dupa o luna...am simtit nevoia sa il caut din nou...si din nou...pentru ac cu orice stateam... oricat de frumos... oricat de atractic... ori cat de frumos se purta cu mine...ma scarbeam de ei... pur si simplu...trecea o zi...si deja ma plictiseam de ei...si cand vbeam...nu ma simteam in apele mele...Atunci am avut prima initiativa de impacare... dar nu stiu cum...nu cared ca primise mesajul meu de pe telefon...nu mi-a spus nimic...au mai trecut 2 luni in care el imi spunea ca ma iubeste si in acelasi timp ma uraste...si ca totusi m-ar vrea inapoi...Eu ma simt cam aiurea ca i-am gresit asa... mi-am cerut iertare si am vbit cand ne-am intalnit. Spune ca ii par schimbata dar vrea sa mai vbim intai ca sa se convinga.Chiar daca niemeni nu ma carede eu sincer va spun...inca il iubesc...de-asta m-am intors...nu l-am putut uita asa cum am carezut ca o voi putea face...si voi reusi sa scap de suferinta.prin altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... cel mai bine ar fi ca el sa se gandeasca mai bine si sa nu se mai intoarca la tine...pentru ca il vei face sa sufere din nou... tu ai impresia ca mai simti ceva pentru el... dar nu cred ca e asa... daca il iubeai nu fugeai in bratele altuia dupa cei 2 ani si jumatate petrecuti alaturi de el...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta si ai sa veizi. Timpul le rezolva pe toate. tu ai gresit.