| trista_5619 a întrebat:

De ce un baiat mereu asteapta ca fata sa faca primul pas, asteapta eu sa-i spun "pa", sau asteapta ca eu sa-l sarut prima, asteapta ca eu sa-i zic "te iubesc", asteapta ca eu sa-l sun, si daca nu-l sun, si el ma suna, il intreb de ce nu m-ai sunat, iar el ma intreaba pe mine "de nu ma suni tu?" este un baiat indraznet, nu e timid ca sa se rusineze sa-mi spuna,, si mereu pe temele astea ne certam. Ce vrea sa-mi demonstreze prin caracterul sau? imi place de el, si cred ca lui la fel, dar nu-i inteleg comportarea asta, la inceput el nu era asa, imi trimitea trei mesaje odata pe mob,, acum nu mai tin minte cand am citit vreun mesaj de la el. vreun sfat daca aveti, este binevenit...

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E nesigur de dragostea ta.
Fiecare telefon,fiecare "pa",fiecare "te iubesc", pentru el e o dovada ca-l iubesti si se linisteste.
Numai ca te chinuie si nu e bine.
Stai de vorba cu el si intreaba-l de ce s-a schimbat si daca ati discutat despre asta fara rezultat, fa si tu exact ce face el!
Il vei obliga sa se agite daca il ataci cu propriile arme...
Mult noroc!

| lolly a răspuns:

Ei nu toti baietii asteapta, sunt baieti care fac ei primul pas.

| Alis_5793 a răspuns:

II e frica sa fie sclav

| Sedativ a răspuns:

Te crede mai dura, el este mai sensibil sau pur si simplu, nu vrea sa para ca e DISPERAT.

| c4t4lin a răspuns:

Probabil este orgolios