| Anonima3562 a întrebat:

De ce un baiat se comporta mai ciudat ( mai rece ) cu o fata cand afla ca il place?

15 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru ca ii este frica de necunoscut.

| h3r a răspuns:

Îl doare de fata respectivă...

| Xtadelo a răspuns:

O ignora pentru ca n o place.

| MaliciousDeath a răspuns:

Si fetele fac acelasi lucru.
Si recunosc ca si eu am facut asta ultima data cand cineva mi-a spus ca ma place.De ce? Nu era reciproc...si nici n-aveam chef sa dau sperante false.
Decat sa-si bata joc, e mai bine sa te ignore. Poate asa treci si tu de faza cu simpatia.

| Cristiann25 a răspuns:

Pentru ca NU o place, HELLO?!

| Titanos a răspuns:

1-Fetelor nu mai raspundeti, intrebare pentru baieti
2-Deoarece le este frica sa nu o dea in bara si aplica indiferenta sau daca nu le place fata o evita.

| negat1ve a răspuns:

Foarte bine ar putea sa intrebe si un baiat asta ca fata de care ii place afland asta incepe sa se comporte mai rece. Motivele se pot imparti in mai multe categorii. Sa zicem ca vrea sa o faca geloasa, sau sa vada cum reactioneaza, daca sentimentele ce le are pentru el sunt adevarate sau nu ( in sensul tu vazand ca el a inceput sa se comporte rece tu sa renunti la el), sau poate pur si simplu el nu ar vrea sa fiti ceva mai mult decat simpli amici.

| OchiiDinUmbra a răspuns:

3 variante, una buna si 2 proaste:
1)a aflat ca il placi si probabil stie ca tu stii asta.iar acum vrea sa faci tu primii pasi daca tot "iai inceput cumva".nu stiu daca intelegi dar gandeste-te ca baietii trebuie sa faca mereu primul pas iar din cand in cand afla ca o fata ii place si vor sa fie si ei "curtati..macar o datalaughing"
eu zic sa te duci la el si ii spui chiar asa:"stiu ca ai aflat.si inca nu mi-ai spus nimic.deci? ai de gand sa faci vreo miscare?".dar asta numai in cazul in care stii ca poti avea incredere in baiatu asta, ca nu e un cocalar din ala caruia nu-i pasa deloc de sentimentele fetelor.
2)nu te place si nu stie cum sa-ti spuna sa nu te raneasca
3)il doare fix undeva de ce iai spus tu

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

Pentru ca nu stiu cum sa se conporte cu ea

| Sw3eTy3 a răspuns:

Pai se comporta mai rece pentru ca probabil nu o place si nu stie cum sa ii spuna si prefera sa o evite pentru ca fata sa isi dea singura seama de acest lucruhappy

| DianaDia1237 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta cu unu'. In situatia mea, dupa ce i-am spus direct ca imi place de el, na. mi-a zis ca el nu simte la fel, cerandu-si scuze ca a zis asa deodata, mai spunand ca nu ii place sa se joace cu sentimentele cuiva.
Dupa i-am mai scris de cateva ori, si odata l-am intrebat daca e suparat pe mine de ceva vreme. A zis ca nu, punand " happy ".Am mai vorbit, dar, cum spui tu, parca se transforma in alte persoane.
Eu cred ca fac asta pentru a nu face fetele sa il placa si mai tare si sa nu sufere in caz ca nu plac acea fata. Si le ignora, la fel, pentru a nu mai le face sa sufere, dandu-le "ragazul" de a uita de el, sau poate le incearca si vrea sa vada daca chiar l-a placut cu adevarat
Asta a fost tot, din experienta mea. Bafta?

| bohren a răspuns:

Poate pentru ca e speriat si nu stie sigur ce sa faca in legatura asta-aici este doar pentru o perioada de timp sau poate pentru ca nu o place.

| 1NoNamer a răspuns:

Dupa parerea, mea, este auto-control. desi te place, stie ca nu e bine (probabil sunteti in aceeiasi clasa sau stie ceva despre tine si nu vrea sa cedeze) sau e scutul lui din care ar trebui sa intelegi "get the f off". Nu prea cred ca e indiferent ca sa te faca disperata dupa el. Daca iti place de o persoana cu adevarat, vrei sa fi alaturi de ea, nu sa te joci.

| RoxanaRs a răspuns:

Pentru ca probabil el nu simte la fel si ii este jena pentru ca o facut-o sa se supere.
Sau:
Pentru ca pur si simplu ii place acel joc de-a indiferenta (este uneori foarte special).

| anonimulanonomilor a răspuns:

Pentru a nu se face de ras in fata prietenilor lui
sper ca te-am ajutat