| maxim789 a întrebat:

De ce unele fete iubesc baietii inaltii?

Răspuns Câştigător
| Hellboy96 a răspuns:

Pentru ca se simt mai in siguranta langa unul inalt

Funda?

33 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nici eu nu pot sa inteleg.

| RAY a răspuns:

Este o trasatura care s-a dovedit a fi mai buna decat altele, astfel femeile sunt programate genetic sa aleaga barbati inalti

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Hai,bă,du-te doamne iarta-mă!laughing)))

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Poftim?

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Despre ce programare tot vorbeşti.Ți-o spun toți ca la un țânc beteag la minte şi nu pricepi o iotă.

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Programare genetica

| anonim_4396 a răspuns (pentru EcceHomo):

Ai gresit persoana, nu voi sunteti programate si noi sa credem astahappy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii tu asta? ai studiat cumva evolutia umana? comportamentul uman?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu, dar nu e greu. In vremuri preistorice se punea accent doar pe inãltime, forta cum se pune si acum au ramas genele, Dar acum conteazã si ce ai in cap.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul nu s-a schimbat, are acelasi pioritati, sa te vad infometat ca te gandesti la ecuati

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Vrei sa spui ca supravietuirea este acelasi lucru cu reproducerea? Ca doar dpdv reproductiv se aleg cei inalti, instingtiv

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Astea doua sunt cele mai importante lucruri
supraviețuirea
reproducerea
ambele tin de partea primitiva a creierului,ele nu se pot schimba, femeile aleg cei mai bun barbati, cele mai bune gene, totul este involuntar, nu suntem constienti de astea

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Asta nu-i tot, Femeile fug de slabiciune si merg la barbati puternici psihic, aia e involuntar. Foarte simplu nemaicontând supravietuirea sau reproducerea indiferent ce o fii.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi tu natura nu functioneaza asa pe baza de psihic si pe baza de gene, selectie sexuala

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca fetelor le place sa se simta protejate de un barbat, care-i mai inalt ca ele.
Iar daca le mai plac si tocurile inalte, atunci este evident ca ii prefera pe aia cu 15-20 cm mai inalti ca ele.

| Hammurabi a răspuns:

Da, oferă siguranță.
Protecție la trăznet. laughing)

| sofisis a răspuns:

Mie personal nu mi se pare suficient de masculin un barbat mic de statura.

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Deci baieti frumosi de mica inaltime tot nu sunt apreciati?

| sofisis a răspuns:

Mie nu imi plac. Ii pot aprecia frumusetea dar nu as putea avea o relatie.

| mentholinks a răspuns:

E vorba de gusturi. Unii baieti iubesc fetele cu fundul mare.

| Necunoscut112 a răspuns:

Pentru că arată mult mai bine un bărbat înalt cu trăsături asemanatoare cu altul, care e mic. Plus că la înălţime mare, de regula si penisul e mai mare (un baiat de 170 cm mai mult ca sigur nu o sa aiba o dotare impresionanta), hainele se aşează mai bine, ai alta prestanţa etc.

| CleanHeart a răspuns:

Fiecare cu preferintele lui.

| maxim789 explică (pentru CleanHeart):

Cum esti scris pe insta? da-mi insta sau Facebook, linkul?

| CleanHeart a răspuns (pentru maxim789):

N am.

| maxim789 explică (pentru CleanHeart):

Facebook,insta.ok.ru nai nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Siguranta ii este datã de cât e el de intalt si cât E de mare in biceps?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neapărat, nici exagerat de înalt nu e bine.Dar nu m-as simți confortabil lângă un tip mai scund decât mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, e bun sa fie un echilibru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc relatii in care tipa e mai inalta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca piticii nu sunt atragatori?

| Jay1 a răspuns:

Pentru forta si siguranta.

| SupMates a răspuns:

Păcat ca ai dat funda, dar tot iti raspund =)
Ia tu rolul fetei =P
Daca vrei sa te saruti cu partenerul trebuie sa te apleci dupa el? Sau daca vrea sa te sarute pe frunte tu ca fata ce faci, te pui in genunchi, ideea este ca daca nu esti mai inalt decat fata pe care o placi macar sa fii la aceeasi inaltime cu ea, nu arata bine nici macar estetitc ca baiatul sa fie mai scund =|