| morena90 a întrebat:

De ce unele persoane de fel sunt foarte orgolioase? Care ar fi "leacul" perfect pentru persoane orgolioase happy

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca nu este dus la extrem, orgoliul nu este un defect, ba din contra!

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Fiecare e unic in felul sau, nu? Eu cred ca indiferenta e cea mai buna metoda prin care sa-i trezesti la realitate pe cei orgoliosi. Gen sa le arati ce-au pierdut din cauza orgoliului. Totusi..intotdeauna e bine sa-ti pastrezi un pic de mandrie, se numeste respect de sine. Nu-i poti lasa pe altii sa te calce in picioare ori sa te manevreze dupa bunul lor plac. Aici orgoliul ajuta..macar de dragul tau, ca persoana, sa pui punct.

| Biiskrem a răspuns:

Sunt zeci de posibilități. În principiu, eu cred că n-au primit educația potrivită.
A vrut Dumnezeu să ne mai batem capul, să ne mai luptăm.

Leacul? Bagă-ți picioarele în viețile lor.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Leac? pai o sa fie cand o sa apara si cel pentru gelozie sau prostie.Orgoliul nu are leac.

| SarcasmBoy a răspuns:

Depinde de personalitate, pot avea avantaje cat si dezavantaje acele persoane

| BazikR1 a răspuns:

Depinde de personalitate acum o persoana se poate schimba doar de la sine, nu poti obliga un om sa fie intr-un anumit fel, eu inainte eram foarte foarte orgolios si irascibil dar cu timpul am invatat sa las de la mine