| anonim_4396 a întrebat:

Care ar fi,după părerea voastră, leacul perfect pentru trolli?

27 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Indiferenta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Descreierisirea. Dar ar fi greu, că au capul pătrățos, cu mintea-nghesuită în colțuri.

| Drimmero a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci diferenta intre trolli si tentative de trolli, am mirosul fin la ei, imediat ii demaschez.

Leacul perfect? Nu le faci jocul, in mare parte sunt cersetori de atentie si like-uri ca pe facebuci, le tai rapid elanul

| Mosotti a răspuns:

Suspend sa dea moderatorul cum de ne prindem ce troleaza! Insa e mai greu sa te prinzi de asta, aici e aici. De unde stim? Ca multi zic chestii ok si sunt banuti de trolling doar ca cei care banuie, gandesc ca nu ar fi posibil sa fie real ce zice celalalt, deci nu prea ai cum sa-i prinzi. Chiar aici a fost acum cateva zile un subiect unde cineva a zis cuiva "aaa trolezi".

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nebagarea in seama. Trollul ignorat moare incet in suc propriu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Raport!
Raul taiat din radacina!

| Nemessys a răspuns:

Educatia.

| mastadont a răspuns:

Cel mai bun leac e indiferența. Trolii sunt persoane care cerșesc atenție și când nu o primesc îi doare la corason. Din păcate tot se găsește câte un tâmpit care să le dea apă la moară.

| Legion7X a răspuns:

Niciun leac, nu răspunde la întrebările tâmpite.

| Endoryus a răspuns:

Ii eviti

| Dorotheea21 a răspuns:

Nu stiu ce e cu trollii vostri, daca sunt de padure sau de pestera dar eu nu mai pot cu Pricope_Marius_1997!
Asta a pus 13 intrebari in 20 de ore!
Nu mai pot sa citesc nimic la religie, de 'intrebarile' lui!
Grea boala are. sad
Cred ca am sa il ignor, chiar daca nu mi-a facut nimic, pur si simplu este insuportabil.
Pe aceasta cale le multumesc adminilor si editorilor pentru munca si stresul de fiecare zi! straight face

| DarthNiger a răspuns:

Ii ignori sau pur si simplu arati ca nu ai cazut in plasa lor, sau ii trollezi tu inapoi, insa cea mai utilizata varianta este sa ii ignori, eu prefer sa ii trollez inapoi sa vad ce o sa se intample, trollii asteapta o reactie negativa, le plac acest lucru, ei practic scot ce e mai rau dintr-o persoana ca sa se distreze si sa te faca sa suferi cat esti intr-o stare mentala deplorabila, pur si simplu nu le oferi aceasta satisfactie, insa nu iti face probleme, trebuie sa te duca putin capul sa trollezi iar aici pe TPU majoritatea trollilor sunt exemple esuate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pumni in gura

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Prin ecran? Nu prea merge.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Eee, nu ai cum...

https://youtu.be/xIf5XvFrBFo

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei bataie

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Pare cam dureroasă şi umedă treaba, iar trollul tot nu păţeşte nimic, deci nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suspendarea nu înseamnă că tai de la rădăcină. Sunt useri faimoși in insistența lor.
Soluția e să îi arăți oglinda respectivului troll și astfel să-și vadă și el umilința.
Troll sau nu, numai când cineva își admite propria rușine și minima credibilitate atunci se lasă de meserie. Dar mai sunt si psihopati care nu se lasă niciodată. laughing

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, asa am facut eu cu un user de aici, i-am pus oglinda sa se vada pe privat, s-a vazut precis, cineva care insulta fara motiv. Ai zis bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le răspunzi cu aceeași monedă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Block direct

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De când îmi spui "hai ceao" şi tot nu mă părăseşti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Afectiunea

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te'ai cumintit?winking

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Scuze, îmi scapă ceva

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa'l acolo.

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Ok, salut.