| Acadeeeaa a întrebat:

De ce unii baieti isi ascund sentimentele fata de prietenele lor? De exemplu iubitul meu, vad ca tine la mine, imi arata dar pur si simplu nu-mi face complimente, sau nu-mi zice " Te iubesc". Nu inteleg care e cauza thinking Eu prefer sa-i zic asta, sa arat lumii, dar el nu.

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pey poate chiar nu simte ca te iubeste. Vrei sa ii csoti cuvintele astea cu forta?

Cand va simti ca e pregatit le va spune.

Daca abia aveti cateva luni nici nu ma mira ca nu a sarit cu declaratii de iubire.

Tu gresesti cand i te pui pe tava.Fii mai retinuta!

| Acadeeeaa explică (pentru I'mPerfect(a)!):

3 luni.

| I'mPerfect(a)! a răspuns (pentru Acadeeeaa):

Sicer,e putin 3 luni pentru niste cuvinte atat de mari.Nahh,fetele se indragostesc lulea imediat,dar un baiat cu capul pe umeri si mai experimentat n-o sa faca asta.
Eu zic sa fi mai retinuta cu el.Tu in momentul asta e posibil sa il sufoci.
Chiar eu am trecut prin asta si cunosc alte cazuri in care, daca unul face declaratii prea repede si celalalt nu e pregatit, relatia se duce pe apa sambetei.De ce? Pentru ca,uite,ca si tine,cel care pune repede suflet, se frustreaza, iar celalalt se simte sufocat.

Lasa-l si pe el sa fie cel mamos.

| I'mPerfect(a)! a răspuns (pentru Acadeeeaa):

Sincer,e putin 3 luni pentru niste cuvinte atat de mari.Nahh,fetele se indragostesc lulea imediat,dar un baiat cu capul pe umeri si mai experimentat n-o sa faca asta.
Eu zic sa fi mai retinuta cu el.Tu in momentul asta e posibil sa il sufoci.
Chiar eu am trecut prin asta si cunosc alte cazuri in care, daca unul face declaratii prea repede si celalalt nu e pregatit, relatia se duce pe apa sambetei.De ce? Pentru ca,uite,ca si tine,cel care pune repede suflet, se frustreaza, iar celalalt se simte sufocat.

Lasa-l si pe el sa fie cel mamos.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai nu mai face tu prostia asta, ca si-o ia in cap si ramai fara el! El nu iti face complimente, se tine tare! Asteapta de la tine! Nu mai face prostia sa ii spui tu prima "Te iubesc" si altele. Asteapta de la el, sa faca el primul pas! Apoi va crede ca esti disperata! Comporta-te si tu la fel ca el! Cand va vedea ca esti mai indiferenta, daca spui ca tine la tine, va inebuni! Lasa-l pe el sa alerge dupa tine, nu invers! Bafta

| Allrc24 a răspuns:

Pentru ca barbatii sunt facuti in asa fel incat sa fie protectori cu familiile lor, sa le inspire siguranta.ei bine totodata trebuie sa le arate si celorlalti potentiali masculi ca ei se tin bine pe pozitie si nu vor accepta nici un act nelalocul lui.ei bine daca vrei sa pari barbat nu zambesti din 3 in 3 minute, nu ii zici te iubesc ca un nebun partenerei, nu iti exprimi pe strada sentimentele fata de ea.pentru ca e dovada de slabiciune. daca devii sentimental devii slab.dar suntem oameni fie ca vrem fie ca nu.la fel suntem avem nevoie de dragoste.dar sunt sigur ca in intimitate iti spune ca te iubeste si iti face complimente, cand sunteti numai voi 2.in cazul fetelor nu se aplica acelasi principiu. fetele trebuie safiu iubitoare.in subconstient bharbatii prefera fetele zambitoare si iubitoare pentru ca nu prezinta risc.adica sunt siguri ca va avea grija de copii, ii va ingriji, ii va iubi(asta in subconstient repet).la fel si cu ce ti-am spus despre sentimente in vazul lumii.asa suntem noi barbatii. daca vezi ca tine dc il pui in situatii neplacute si il pui sa l spuna fortat(de ex:iubi dc nu imi spui niciodata ca ma iubesti) pentru ca el atunci se va simti rusinat, incapabil vinovat ca nu te face sa te simti bine.bine ca e ok si tine la tine si nu merge la altele.e de apreciat.asa sunt barbatii sun t facuti s nu arate prea usor sentimente, slabiciuni, temeri, nevoi.
http://www.youtube.com/watch?v=SHHwjVD0uqc

| Diaa_8436 a răspuns:

Daca in anturajul lui baiatul este mai popular [sau nu numai in anturaj] --> atunci el vrea sa-si pastreze aceasta reputatie!
Cei care isi marturisesc sentimentele si sunt pur si simplu mai sentimentali --> sunt considerati,,diferiti'' [ intelegi tu la ce ma refer]
Probabil si iubitul tau este acel gen de baiat,ce nu vrea sa riste sa-si piarda reputatia.
Si tu numai fa prostia sa-i zici de cate ori ai ocazia,, ca-l iubesti'', pentru ca la un moment dat vei parea josnica in fata lui!
bft :*

| ioana66onis a răspuns:

Barbatii/ baietii in general fac asta mai mereu, fiindca le este teama / frica ca daca le spune persoanei iubite ca o iubeste; creierul lor e cat o nuca de mare, le vin fel si fel de prostii prin cap. Daca iti spune ca te iubeste, el isi imagineaza ca o sa stai mereu cu el, adica isi asuma riscuri prea mari spunandu-ti acest lucru. Dar te sfatuiesc sa nu-i mai spui tu prima ca il iubesti; el va crede ca esti disperata dupa el. Spun asta, fiindca mi s-a intamplat si mie acest lucru, nu ii mai fa atat de multe complimente, incearca sa fii indiferenta cu el si daca te iubeste cu adevarat, va indrazni sa-ti spuna ca te iubeste cu adevarat. Stii ca e vorba aceea: " indiferenta doare cel mai tare ".