| eeeel a întrebat:

De ce voi baietii dupa ce va despartiti de o fata, indiferent ca tineti la ea, va cuplati imediat cu alta? Adica incercati cat incercati si daca vedeti ca nu mai vrea sa va impacati mergeti la alta. De ce?waiting

9 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Daca ma despart de o fata si am posibilitatea ma pun cum alta imediat ca sa nu ii arat ca sufar sau chestii din astea oricum nu am fost cu nicio fata pe care am placut deoarece ele nu m-au placut pe mine si nu am avut de ce suferi, pe partea cealalta am fost cu multe carem-au placut si cel mai bine e sa te pui cu alata fata ca sa nu mai sufere ea, eu am patit cu una am zis ca moare si m-am impacat cu ea dar dupa o saptamana m-am despartit din ou si incepuse sa nu mai manance dar am zis ca e treaba ei daca asa vre ea sa fac, stiu nu prea m-am apropiat de un raspuns pentru intrebare ta ci am povestit mai multe

| Dariusuu a răspuns:

Cred ca ai fost dezamagita, dar daca privesti cum trebuie lucrurile nu toti fac asta.

Si la fel as putea spune si despre fete, zboara din floare in floare.

O zi frumoasa iti doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai lega de baieti, sunt de asemenea si o multime de fete care fac asta. Pot sa-ti dau o droaie de exemple.
Faza e ca adolescentii din ziua de azi au pretentia ca iubesc, cand de fapt habar nu au ce inseamna sa iubesti. Se uita prea mult la TV, la exemplele proaste din anturajul lor si brusc au impresia ca sunt indragostiti de orice persoana pe care in realitate doar o simpatizeaza. Cei mai multi confunda atractia fizica cu dragostea. Pentru ca la varsta asta exista atractie fizica, dar nu o percepem cum trebuie.
Bineinteles ca exista si exceptii. Exista tineri si tinere care chiar se indragostesc si sunt raniti de persoanele cu pricina, care le dezamagesc. De asta e riscant sa ai o relatie in adolescenta. Pentru majoritatea, sunt doar mofturi ale varstei, in timp ce unii trec foarte greu peste...
Si inca ceva: de la a tine la o persoana pana la a o iubi e cale lunga. E normal sa ti la o persoana cu care te-ai obisnuit, cu care ai iesit si cu care ai ceva in comun, dar asta trece repede. Iubirea nu. Cand iubesti, nu cauti pe altcineva atat de repede.

| e1xtz a răspuns:

Eee...ce viata faina era astalaughing)))era valabil cand aveam 14-16 anisori..cu timpul ai sa vezi ca nu mai este asa..sau nu mai suntem asahappy

| eeeel explică (pentru e1xtz):

Pai si atunci de ce faceai asa? Chiar nu va inteleg. laughing

| IloveME a răspuns (pentru eeeel):

Pentru ca inca nu cunostea iubirea cu adevarat!
Cand iubesti nu poti fi cu altcineva, indiferent de cat de bine arata persoana respectiva.

| eeeel explică (pentru IloveME):

Poate ca sa o faca geloasa, sa o uite

| cametome7 a răspuns:

Pentru ca vor sa iasa in evidenta nu vor sa ramana niste prosti ascunsi in umbra

| Edward178 a răspuns:

Jerks...Mai cauta dupa alt baiat