| hypetoxic a întrebat:

Salut TPU. De la câți ani credeți ca o persoana poate avea o relație serioasă?

Răspuns Câştigător
| Dariii13 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana. Cand esti adolescent, nu prea tinzi sa ai relatii de lunga durata sau serioase, asa ca, din punctul meu de vedere, relațiile serioase se incep undeva pe la 16-18+ ani. Sper ca ti-am fost de folos!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Relatiile serioase se pot considera cand esti deja matur si apt sa poti lau singur decizii, probabil dupa 18-20 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la o relație romantică, așa-i?
Atunci...nu pot preciza o vârstă exactă, însă cred că e atunci când poate înțelege valoarea căsătoriei și ce presupune ea cu adevărat.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate. Însă sunt persoane care au ajuns la vârsta bătrâneții și tot nu pricep importanța căsătoriei, care este dincolo de acel act, de acea hârtie. Căsătoria este contopirea celor două suflete cu credință și dragoste față de divinitate și unul față de celălalt.

| isemilia a răspuns:

Depinde. Unii sunt maturi si de la 16 ani (sau mai devreme), iar altii nici la 45. In principiu, cand te hotarasti ca vrei una si cand gasesti o persoana potrivita

Răspuns utilizator avertizat
| Patriotul2689 a răspuns:

De la 18 ani. De atunci e legală căsătoria.

| hypetoxic explică (pentru Patriotul2689):

Esti deșteaptă rau…am zis relație bro, nu căsătorie ))))