| hippy16 a întrebat:

De ceva timp imi place de un baiat. de fiecare data cand iesim cu prietenii la discotea el se comporta frumos cu mine si ne distram impreuna, ma imbratiseaza si a si incercat sa ma sarute desi el are prietena. si lucrurile astea se intampla de fiecare data cand iesim. dar la scoala ne salutam si atat, de putine ori cand si vorbim ceva . cum ar trebui sa procedez ? si daca se mai intampla ca el sa incerca sa ma sarute ar trebui sa profit de moment sau sa il resping?

6 răspunsuri:
| St3fU a răspuns:

Pai din moment ce iti place baiatul, ar trebui intai sa vorbesti cu el si sa'l intrebi ce are de gand legat de voi si de prietena lui. Asta ar trebui sa lamureasca situatia.winking

| VadTot a răspuns:

Nu inteleg o chestie cind va duce ti in discoteca nu merge si cu prietena lui? Si alta chestie scuza ma ca iti spun si imi cer mi de scuze ca te voi jigni dar am impresia ca esti extrem de naiva chiar nu iti dai seama ca el este un simplu aventurier care nu tine deloc la prietena lui iar cu tine doar incearca sa aive o aventura? ok sa zicem ca isi va parasi iubita si va incepe cu tine o relatie! Cu siguranta cind va cunoaste o alta fata care sa i placa te va parasi fara nici un pic de problema laughing)Hello Deschide ochii!laughing

| IMC90 a răspuns:

Ma, omu vrea sa dea cu ștromeleagul pe la partile tale fatatoare. Ce-oi vrea, sa te injure? Normal ca te pupa-n... Trist e ca nu te prinzi. Daca are prietenta ce astepti de la el? Bine, in afara de ce asteapta el de la tine.
Daca ai si tu chef zi-o pe englezeste ''cut the crap'' si destrabalati-va. Ritualul de imperechiere este penibil.

| IMC90 a răspuns:

L.E: in locul prietenei lui eu te calcam pe cap

| hippy16 explică (pentru IMC90):

Nu ai avea de cebig grin pentru ca de cand are prietena nu am accepat nimic, si i-am zis si lui asta sa isi vada de treaba cat timp are prietenatongue

| PisSsy a răspuns:

Eu zic ca sa nu accepti 1 la mana nici tie nu ti-ar placea sa se sarute prietenul tau cu alta! Si 2 la mana cand mai incearca spune-i, imi pare rau dar ai prietena mai discutam cand esti single laughing Asa e mai probabil sa se desparta de aia si data viitoare nu, numai ca te va saruta iti va cere sa fiti impr! parerea mea, e alegerea tah sper ca te-am ajutathappy