| withoutmoney a întrebat:

De ceva timp o tipa se autoinvita la mine acasa, bate apropuri nu prea subtile si multe chestii de genu; in concluzie vrea sa facem sex.Arata f bine totul e ok dar e cam nebuna... ori asa e de felul ei ori nebuna dupa mine. nu stiu si imi este oarecum frica ca ar putea incerca chestii gen sa o las insarcinata sau cel putin sigur ar incerca sa ma faca sa cred ca e insarcinata. Poate nu o sa faca asta din prima dar sigur a 2-a sau a 3-a oara. Ce pastila sa o pun sa ia inainte pentru a fi 100 % sigur? Suna ciudat ca baiat sa ma tem de asta dar e mai mare ca mine cu 3 ani si nici nu e iubita mea ca sa o cunosc bine. era sa o patesc 1 data si nu vreau sa mai trec prin asa ceva!
(va rog sa nu imi ziceti ca exista "durex"pentru ca stiu si eu asta si ca se rup in orice varf de unghie, se rup chiar si in timpul actului sexual, sunt de prosta calitate eu nu am incredere deplina in ele) si va dau si fundalaughing

(scuze greselile)

Răspuns Câştigător
| smarty92 a răspuns:

Nu cred ca exista nicio pastila sa o ia inainte dar cel mai bine nu iti dai drumu' in ea si gata laughing si daca ea face asa ceva e un lucru josnic sa ti un baiat langa tine cu forta. asta e parerea mea... Bafta :*

4 răspunsuri:
| delisa a răspuns:

Inainte nu stiu daca este da ii poti da pastila de a 2a zi dupa ce are loc actul sexual!

| ZambetuCulorilor a răspuns:

Fa'o cu ea si imd dupa ofera'i un pahar cu suc in care sa dizolvi pastila de a 2'a zi.trb sa'i dai in max 72 ore dupa actul sexual care poate fi si neprotejatoh go onsau daca nu ai incredere da'i una'n gura si un sut in cur urandu'i "drum bun"

| iulia_8542 a răspuns:

Pastila de a 2 zi (sunt de fapt doua) prima se ia in 24 de ore de la incident, si a 2a dupa 12 ore.si nu e deloc bine pentru organism.si mai este si scumpa ~70 de lei happy asa ca nu te-as sfatui. Mai bine prezervativul, verificat apoi. happy

| Favorite a răspuns:

Stiu cum este cu oamenii care se autoinvita la tine acasa indiferent unde stai.Am si eu o colega de clasa care face exact la fel : Vezi ca vin la tine vineri.(tin sa precizez ca nu imi e prietena). sfatul meu este sa le zici oamenilor de genul acesta :Nu am timp, imi pare rau, dar a intervenit ceva....sau daca fac magaria si intreaba " cand pot sa vin la tine?" le spui scurt : cand te invit.si ai rezolvat. abia atunci or sa inteleaga si ei! A: CAND POT SA VIN LA TINE? B: CAND TE INVIT!