| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme am luat-o razna total! Ma cert cu toata lumea dar cel mai mult ma cert cu iubitul meu care cred ca ma uraste, face tot posibilul sa nu stea in preajma mea.Mama lui vitrega se ocupa cu asa ceva, asa a reusit sa o desparta pe mama lui buna si sa ii fure barbatul respectiv tatal iubitului meu.Niciodata nu a crezut in relatia noastra si a fost invidioasa cum noi ne intelegem atat de bine iar copilul i bun nu are acelasi noroc.Mereu ne intepa si ne provoca pana am decis sa se mute iubitul meu la mine definitiv! A mers bine o perioada dar de ceva vreme totul este pe dos! M-am schimbat si eu si el am devenit, rai, dusmanosi, ne batem ceva ce nici nu se punea problema inainte. tin sa specific ca niciodata nu ne-am inselat, mintit nimic.am fost perfecti.ne certam fara mmotiv si nu e nici o criza a relatiei e ceva mai mult si mai negru la mijloc! Cred in Dumnezeu si de fiecare data cand merg la biserica e mai bine! Ce sa fac? Help

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fi mai optimista nu te mai gandi la tragediile care se petrec in relatie, vorbeste cu el sa rezolvi problemele apoi gandeste-te ca totul va fi bine dar cunosti legea atractiei? Se pare ca nu, ea consista in a fi optimist in orice moment si sa nu te lasi influentata de gura lumii apoi vei vedea ca in viata iti va fi bine in tot ceea ce-ti doresti.

| Amalia100 a răspuns:

Va multumesc de raspunsuri. Poate ca nu am formulat eu bine intrebarea ai dreptate, doar ca e prima mea relatie si prima este si la el.e greu sa lasi tot ce ai construit si sa cauti altceva.ne-am tot despartit din pricina problemelor astora de cateva ori dar nu merge asa.De obicei discutam si rezolvam totul dar de ceva vreme parca este posedat.nu prea am cui sa spun aceste lucruri si am apelat la voi.va multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine ce ma mira cel mai mult este ca tu intrebi ce sa faci. scuze, nu voiam sa sune-asa! pai sa te desparti ce sa faci? doar n-o sa stai cu unul sa va spargeti capul reciproc. ia aminteste-ti care-i scopul dragostei:sa te faca fericita. daca asta nu se-ntampla cu baiatul asta apoi o cauti la altul si tot asa pana o gasesti...haha (scuze iar happy ). da, cam asta ar fi raspunsul. sper sa nu trebuiasca sa cauti prea mult sau...ce stiu eu?!