| Danielle0621 a întrebat:

Daca ma cert cu iubitul meu mereu dar totusi nu putem sta unul fara altul ce ar trebui sa fac? Am vorbit cu el de multe ori sa nu ne mai certam dar nu se poate ne certam din orice prostie si cand ne despartim ne sunam si ne cerem scuze dar m-am saturat de cearta ce fac? sad

Răspuns Câştigător
| Adriiana002 a răspuns:

Incearca sa vorbesti intr-o zi cu el (fara sa ii reprosezi chestia asta) si sa ii spui totceea ce te deranjeaza. Spune-i ca pe tine chiar te deranjeaza si te doare ca va certati mereu. Si sa lasa-ti amandoi din orgoliu sa nu va mai certati. Intr-un cuvant COMUNICATI. Fara comunicare nici o relatie nu dureaza. Mult succes happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dragostea este mai puternica atunci cand va impacati, nu? Asa ca, daca-ti place, mai stai, daca nu, nu.

| Oana92 a răspuns:

Invatati sa faceti compromisuri si sa lasati fiecare de la el.

| unknøwn a răspuns:

Vă tot împăcaţi pentru că deja sunteţi unul altuia un obicei.
Şi de certat vă certaţi pentru că nu vă înţelegeţi.
În cazul ăsta, ar trebui să te războieşti niţel mai mult şi să renunţi la obiceiul ăsta cangrenos.

| DulceLup a răspuns:

Toata lumea se cearta.
Daca nu ar fi nici o cearta atunci v-ati comporta ca niste zombi; ia gandeste-te un pic...
Perfectiunea nu e asa frumoasa cum cred unii. E chiar plictisitoare