| DoarCurios a întrebat:

De ceva vreme ma tot vad cu o tipa, si cateodata ii miroase gura a canal cu muraturi. ii tot ofer guma dar ma tot refuza, i-am oferit de 3 ori intr-un minut in speranta ca accepta si o pot saruta si eu fara sa-mi vina stomacul in gat. Vreau sugestii cum i-as putea zice subtil fara sa se supere.

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Nimeni nu-si doreste sa aiba astfel de probleme! Insa ca sa poti spune acest lucru trebuie sa o faci intr-un mod cat mai subtil si care sa nu o supere! Poti spune chesti de genul"am auzit la tv de noua pasta de dinti(nume)care albesc dintii! hai sa ne cumparam si noi!"sau "Stiai ca toate gumele de mestecat te ajuta sa scapi de stres, si de carii?" Sau poate pur si simplu gasesti in comert o guma de mestecat cu gustul preferat al acesteia(pepene, fructe de padure)...Sau ce ma ajuta si pe mine sa pot avea o respiratie placuta sunt dropsurile mentolate posibil tot cu nume de firme de la gume, insa acestea nu se mesteca! Meriti"a doua sansa"

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Roaga fata cat mai "subtil" posibil sa-ti spuna numele marcii pastei de dinti folosite, fiindca te "excita" la maxim mirosul suav care emana la fiecare rasuflare. Probabil ca ii este afectata cavitatea bucala de halitoza si ar fi necesar sa foloseasca un tratament adecvat. Sanatate!

| JustStitch a răspuns:

Tu ai insistat cu guma de mestecat, si ea si-a dat seama singura seama ce vrei tu de fapt, si probabil s-a suparat pe tine