| Gaby212 a întrebat:

De Craciun si de Anul Nou voi fi singur...In timp ce persoana pe care o doresc alaturi de mine din tot sufletul va sarbatori alaturi de altcineva.
Ma gandesc si eu cum sa fac fata sentimentelor.In noaptea de Ajun cu siguranta voi sta la geam privind stelele, intrebandu-ma ce face,cu cine este,daca e fericita...Iar de Revelion ma voi tranti pe canapea cu o sticla de sampanie in mana, asteptand sa treaca anul asta si odata cu el amintirile mele...
Sper sa nu fac vreo prostie.Atat doar. Nu stiu cum voi trece peste perioada asta(sau daca voi trece)...Imi e pur si dor,un dor imens,fara sa pot face nimic in aceasta privinta.
Ajutati-ma,va rog, cu un sfat sau o incurajare.Am mare nevoie!

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Gandeste-te ca sunt altii care stau si mai rau ca tine. Tu macar o sa stai acasa, o sa ai timp de plimbari pe afara, poti sa stai sa vezi artificiile sau ce mai vrei tu. Gandeste-te cum e sa sa fii la cateva sute de km de familie ( si aia daca se poate numi familie ) fara cineva apropiat ( iubita ) intr-o unitate militara, cu oameni straini plus soldati din afara tarii, Cand tu o sa stai frumos la caldurica eu iti garantez ca o sa fiu prin frig. Asa ca stai jos si nu mai pisa ochii ca nu e gagica langa tine si mai stiu eu ce.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

PAi daca stai si dramatizezi atat logic ca nu trecui peste. Fa-ti planuri cu prieteni, cunoscuti ori familie si concentreaza-te pe ce faci tu nu ea.

| Violleta2022 a răspuns:

In loc sa-ti plangi de mila, te sfatuiesc sa-ti cauti prietenii, si sa nu stai singur in casa!
Ei ti-ar fi de un real ajutor, pentru stare in care esti si pentru a te revigora si ridica moral.
Cum dragoste cu sila nu se poate, trebuie sa accepti realitatea si sa treci peste ea!
hai ca nu-i asa de rau, nu a murit nimeni ca a fost parasit. Anul viitor poate fii un an extraordinar pentru tine. Trebuei doar sa-ti dai o noua sansa la dragoste, cu o alta persoana, care-ti impartaseste de data asta, sentimete sincere si puternice.
Nu uita: cauta-ti prietenii!

| SG1995 a răspuns:

Iarbă, alcool și prostituate, rețeta perfectă, sau dacă ești minor, ghinion, îl faci maică-ta și cu Dan Negru.

| Emma30555 a răspuns:

Crăciunul in general se face cu familia, cu părinții, de revelion poate mergi cu niște prieteni, cunoștințe, asta e, viata merge înainte, gândește te ca vei cunoaște probabil pe altcineva în noul an ce va veni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Persoana dragi iti sunt familia nu altcineva, in noaptea de craciun sau anul nou mai mult ca sigur nu se v-a sfarsi cu sex, doar o plictiseala si dragalasenie, minciuni amoroase din partea lor in timp ce persoana aia o sa-l insele pe ãla cu 1-2 zile inainte sau dupa, iar tu te smiorcai din nimic.

| GirlOnline81 a răspuns:

Dacă ai fost suficient de curajos sa iubești pe cineva, atunci ești destul de puternic sa treci peste astawinking.

| Gaby212 explică:

Pur si simplu*

| Lule a răspuns:

Stai linistit. Cum ai spus si tu odata cu sfarsitul anului raman cu el si amintirile. Stiu cum e sa fii singur de Craciun si mai ales de Anul nou. Asa ca in caz ca ai permis ia masina si fa o plimbare prin cea mai frumoasa si luminoasa zona a orasului dupa care du-te intr-un loc linistit, iesi din masina si inspira tot aerul ala rece si apoi te poti intoarce acasa,(in caz ca nu ai masina o plimbare scurta e bine venita). Si daca vrei sa bei toata sticla, fi domn si bea din pahar.
Iti urez un Craciun fericit si un An nou plin de impliniri si amintiri cat mai frumoase happy

| Andrei6699 a răspuns:

Toate la timpul lor, eu ma atasez repede de cineva, dar imi si trece foarte repede si nu sufar deloc, sunt pe principiul ala "de ma place bine daca nu tot bine", ma doare la basca ce se intampla, lumea asta nu sta numai in sex si dragoste, exista lucruri si mai importante si mai frumoase decat sexul si dragostea,