| denismaria92 a întrebat:

De curand am intrat intr-o relatie cu un baiat de care imi place foarte mult..numai ca EU am o problema..ma atasez foarte repede..si cand nu sunt langa el si nu imi raspunde pe Facebook, telefon, etc..simt un gol in stomac si abia astept sa imi raspunda. urasc ca se intampla asta. vreau sa fiu si eu un pic mai nepasatoare.dar nu stiu cum sa fac asta...help? confused

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel ca si tine. Nu poti schimba asta, asa esti tu. Poti insa sa nu mai fac un obicei din treaba asta. Sa nu te gandesti la lucruri urate, cum ar fi ca nu-i pasa sau ca nu vrea sa-ti raspunda, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haideti, doamna, la 40 de ani sa mai aveti apucaturile de la 15 ani...

| denismaria92 explică (pentru anonim_4396):

Am inteles sarcasmul, si o sa te las sa iti vezi de treaba ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru denismaria92):

Tu ai inteles ca sunt sarcastic si ca te-am jignit.

Ce ar fi trebuit sa intelegi era ca trebuie sa te maturizezi si sa ai o cu totul alta abordare in ceea ce priveste viata si, in special, relatiile. In momentul in care fericirea ta depinde in totalitate de altcineva, esti o cauza pierduta, oamenii nu se vor ridica niciodata la asteptarile tale. Nepasatoare ajungi impunandu-ti asta, ai nevoie doar de autocontrol si vointa.

| denismaria92 explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca mie imi place sa fiu asa? Nu imi place. Tie iti este usor sa vorbesti pentru ca, probabil, tu asa ai fost si asa vei fi. Este ca si cum ti-as cere tie sa fii..ca mine. Nu vei putea.

| JustStitch a răspuns:

Si eu am problema asta ca si si tine

| Axely a răspuns:

Incearcă să. te uiti la chestii amuzante... vineuri cu relatii. si cred ca o sa uiti ca doare xD Ia-o ca pe ceva amuzant..nah... zic si eu.

| anonim0just0for0me a răspuns:

La fel e si in cazul meu. Dar eu nu am nici o relatie. Ma atasez pur si simplu prea repede de oameni si incep sa ii simpatizez. M-am obisnuit cu sentimentul de teama si îngândurare. Zic sa gandesti pozitiv, daca nu iti poate răspunde cu adevarat, totul va fi bine. Chestia e ca daca este sa fie va fi. Încerca sa socializezi cu alti prieteni de-ai tai. Bafta!