| DoarAnutza2000 a întrebat:

Am o problema foarte mare.De curand am intrat la liceu, sunt clasa a IX-a, deci boboaca.Imi este greu sa ma acomodez, dar usor, usor o sa reusesc.Dar asta nu este problema mea.Sunt trista deoarece imi place de cel mai bun prieten din noua clasa. De cand am inceput scoala am inceput sa vorbim foarte mult, sa mergem si sa venim de la scoala mereu impreuna, avand in vedere ca locuim in aceeasi parte de oras.La inceput vorbeam, ne tachinam si petreceam tot timpul impreuna. Dupa un timp, m-a intrebatdaca vreau sa fiu cu el, iar raspunsul meu a fost ni, Nu-mi doresc o relatie cu un coleg de clasa deoarece stiu ca va fi foarte greu.De atunci nu am mai vorbit atat de mult, insa drumul pana la scoala si cel de intoarcere il facem impreuna.Intr-o seara cand ne duceam acasa a vorbit cu cineva la telefon si i-a spus tot ce se intampla in clasa.Bineinteles ca nu mi-a placut si l-am intrebat cu cine a vorbit, iar el mi-a raspuns:"Iti pasa atat de mult de mine?". Atunci i-am ignorat intrebarea si am inceput sa vorbim de alte lucruri.
Dupa putin timp, dupa o ora de informatica foarte tensionata a venit la mine si mi-a ca-i este frica de ora urmatoare.Eu i-am zis ca nu ar trebui sa-i fie frica avand in vedere ca el nu afacut nimic.
Mentionez faptul ca de cand am luat vacanta nu am mai vb cu el si de abia astept sa-l vad si sa-l imbratisez.
Deci, ce parere aveti? Va rog sa raspunde-ti cu seriozitate deoarece chiar am nevoie de ajutor.

4 răspunsuri:
| ionut332 a răspuns:

Deci tie iti place de el, dar iti e firica de o relatie cu un coleg? Lasa frica laughing))) daca il iubesti cu adevarat nu ti cont ca e in clasa sau nu cu tine laughing)). Bafta.

| DoarAnutza2000 explică (pentru ionut332):

Pai nu cred ca vom fi impreuna cei 4 ani si nu are rost sa stricam prietenia de acum...

| ConstantinAaronMirel a răspuns:

Faza e ca daca o sa ai o relatie cu el, o sa iti fie greu mai apoi dupa ce o sa va despartiti. Sunteti in aceeasi clasa si mai aveti inainte cativa ani buni. Esti sigura ca o sa ai o relatie cu el pana ce o sa termini liceul?
Putin probabil, parerea mea.
O sa ai de suferit si nu are rost.

| DoarAnutza2000 explică (pentru ConstantinAaronMirel):

Stiu ca voi suferi dupa, dar nici acum nu ma simt bine stiind ca e atat de aproape de mine, dar nu pot fi cu el...