| Spinoasa a întrebat:

Sunt derutatata! Ieri am intrat pe facebook si vad ca ma baga in seama fratele cumnatului meu, pana aici nimic nu mi s-a parut deplasat, il cunosc de 7 ani si nu ma astept la nimic deosebit din partea lui,mi-a cerut numarul de telefon i l-am dat, insa cu nicio intentie in mod deosebit am crezut ca pur si simplu vrea numar sa iesim, dar ca amicii pentru ca stie ca am prieten de 3 ani.Aseaar am fost la sora mea,el era acolo imi dadea niste priviri de ma inmuiam toata si nu inteleg de ce pentru ca se presuspune ca imi iubesc foarte mult prietenul,ne dadeam priviri sagetate,eu nu stiam cum sa fac sa vin cat mai des langa el (se juca remi cu cumnatul),e o nebunie totala stiu,ma simt vinovata,dar incepe sa-mi placa de el si ma simt ciudat pentru ca am iubit de atatia ani, ma gandesc ca probabil distanta m-a facut sa simt ceva pentru alt baiat si culmea tocmai fratele cumnatului, e groznic
..nu stiu ce sa fac ..incerc sa mi-l scot din minte dar nu pooot,poate sa imi spuna cineva ce se intampla cu mine,pentru ca stiu ca daca as renunta la iubitul meu pentru el mi-ar parea rau. Iubitul meu de la un timp se poarta si istant cu mine, ma suna de cateva ori si vb cam pe un ton superior, si cred ca si asta m-a facut sa ma distantez de el si sa incerc si eu sa ma gandesc la respectivul.Aseara s-a jurat ca ma place de mai bine de 2 ani si ca atunci cand ma vede inima ii bate cu putere si ca ieri cand m-a vazut ii venea sa vina sa ma sarute.Ma simt extrem de confuza si e vinovata, nu vreau sa insel pe nimeni.sad, aseara am vb cred ca 3 ore la telefon. Astept raspunsuri cu fundament. Va pup!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu cred ca inseli pe nimeni. Te minti singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata merge inainte. Chiar daca ai iubit de 3 ani, nu-i o problema daca te desparti de el si incepi o noua relatie. Eu am rupt o relatie de 6 ani si nu mi-a parut rau. Asa ca multa bafta!

| Demonull a răspuns:

Bon.Relatiile nu pot dura o vesnicie draga mea, cum nici casatoriile nu dureaza intotdeauna o vesnicie.Sigur 3 ani nu inseamna 3 luni dar am cunostinte care s-au despartit dupa 14 ani de mariaj sau 20 sau 25 deci asta chiar e o viata de om pana la urma nu? Sigur, fiind la distanta legatura nu poate fi prea stransa.Preferi sa ramai cu iubitul tau si sa suferi? si automat sufera si el,comportamentul tau nu va mai fi la fel fata de dansul,si din cate si spus si tu deja incepeti sa va raciti destul de tare. Daca si respectivu baiat si-a exprimat atractia fata de tine,eu cred ca e ok. Explica-i iubitului tau ce ai scris tu aici, probabil la inceput nu va intelege chatterbox dar decat sa suferiti amandoi nu mai bine se termina totul, pentru ceva mai bun poate? Sfatul meu, tu faci ce crezi ca e bine, nu trebuie sa te lasi influentata happyMult noroc!

| Stassy a răspuns:

..Fratele cumnatului.
sad
Da' incearca sa'i zici prietenului tau dc se poarat asa cu tine k e rece si chestii.Intreaba'l daca te mai iubeste si vezi k daca iti raspunde,, da" zii k e prea distant cu tine si na cearta'l nitel! Si dupa exista posibilitatea sa raspunda,, nu " si atunci e clar.sad

Iar faza cu celalalt ei binethinking e mai complicata.
Daca te place asta e. TE PLACE.N'ai ce'i face.Zii totusi k sunteti rude...

Acuma nu fii suparata. Daca prietenul tau nu e suficient de destept ca sa'si deie seama k trebuie sa tina la tine dupa o relatie de atata timp, sincer nu te inteleg deloc dc trebuie sa fii trista.
Fii sigura k ai sa treci peste asta.

Iar acum, cu celalalt, [ti'am mai zis] daca te place, lasa'l sa te placa.Nu'i vina ta daca esti dragutalaughing
Ai sa vezi k o sa fii fericita.Nu te teme k n'ai sa patesti nimic.

| Koalass a răspuns:

In primul rand eu zi ca depinde de ce simti tu.ai spus ca daca ai renunta la actualul tau iubit ti-ar parea rau iar apoi zici ca distanta v-a facut sa va indepartati unul de celalalt. daca nu te simti bine langa el si este o raceala intre voi nu are de ce sa iti para rau ca te desparti de el. nu e nici o tragedie ca sunteti de mult timp impreuna si v-ati desparti acum, prin o presupunere, se mai intampla. Apropo nu te mai simti vinovata pentru ca iubesti pe altcineva, e un lucru firesc si omenesc si bine ar fi sa discuti cu iubitul tau, sa ii explici situatia si asa nu vei mai simti senzatia de vinovatie, te vei elibera si nu va exista ideea de inselat! ..parerea mea