| meinteil a întrebat:

De curand prieteni m-au acuzat pentru niste fapte neadavarate,lucru acesta m-a deranjat si am decis sa o termin definitiv cu ei deoarece era o prea mare tiganie si ajunsesem sa nu ma mai inteleg cu ei.
Cu astea spuse am ramas singur singur si chiar nu stiu ce sa mai fac adica m-am saturat sa mai caut o relatie oricat as fi incercat sa gasesc pe cineva am fost dezamagit,acum ramas si fara prieteni ce mai e de facut?
Mai sunt moment cand vreau sa vorbesc cu anumite persoane dar imi spun ca au treaba si imi dau cu "vorbim mai tarziu" sau celebrul seen laughing)
Toata lumea imi spune sa ies sa "socializez" sunt foarte sociabil dar de cate ori am iesit in club,bar, cafele nu am reusit sa plec decat singur laughing)).
Deci astea fiind spuse ce mai e de facut? laughing)

14 răspunsuri:
| Lorena1787 a răspuns:

Pai depinde cati ani ai, daca inca esti la liceu poti sa iti faci prieteni din alte clase, poti sa te implici in proiecte sau sa mergi in excursii unde si acolo te imprietenesti cu oamenii foarte repede.

Răspuns utilizator avertizat
| Lorena1787 a răspuns (pentru meinteil):

Pai atunci incearca sa legi relatii cu colegii de la munca, gen dupa ce termini lucrul la 16 poti sa chemi cativa prieteni la o bere sau la ce iesiti voi barbatii. Incearca cand mai mergi intr-o cafenea si vezi o fata draguta sa ii cumperi o cafea si sa ii spui chelnerului sa ii dea cafeaua cu precizarea ca e din partea ta iar cand fata se va uita tu sa ii zambesti. Cand mai e un meci cheama 2-3 colegi cu care sa te uiti, altceva nu stiu ce sa mai zic, incearca sa fii foarte amabil, prietenii se fac usor. De asemenea poti sa mergi la un curs, gen o limba straina sau altceva unde si acolo iti mai faci 2-3 prieteni. Nu trebuie neaparat sa te tii de acel curs, mergi de cateva ori pana te imprietenesti cu cineva.

Răspuns utilizator avertizat
| Lorena1787 a răspuns (pentru meinteil):

Dar cu colegii din liceu sau facultate nu mai tii legatura? Ai putea sa suni cativa si sa faceti toti o intalnire.

Răspuns utilizator avertizat
| Lorena1787 a răspuns (pentru meinteil):

In cazul asta nu stiu ce sfat sa iti mai dau, daca chiar vrei prieteni noi iti poti schimba locul de munca cu unul in care sunt multi angajati, ca sa ai de unde alege laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Lorena1787 a răspuns (pentru meinteil):

Am un prieten exact in situatia ta si a incercat pana a reusit, nu s-a dat batut si pana la urma a gasit ceea ca cauta, asa ca poti sa mai incerci pana iti gasesti o relatie noua

Răspuns utilizator avertizat
| Lorena1787 a răspuns (pentru meinteil):

El lucura la Kauffland unde multa lume vine si pleaca, iar acolo veneau foarte multe studente care stateau perioade scurte si incerca cu fiecare si intr-un final una la acceptat.

Răspuns utilizator avertizat
| Lorena1787 a răspuns (pentru meinteil):

Atunci nu stiu alta metoda, incearca totusi metoda cu cafeaua, mult succes.

Răspuns utilizator avertizat