| GabrielaCriss a întrebat:

De curand un baiat mi-a spus ca ma iubeste enorm si m-a intrebat daca sentimentul e reciproc insa nu stiu cum sa imi dau seama daca il iubesc sau nu cum aflu?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Intrebarea ti-e si raspunsul. Daca nu stii, inseamna ca nu esti.

| Aasdfghj a răspuns:

Ai aflat deja. Daca il iubeai stiai acest lucru si nu intrebai pe aici cum sa-ti dai seama, ii raspundeai direct ca da.

| piSsuletZ a răspuns:

Pai e simplu, atunci cand iubesti pe cineva abia astepti sa il vezi si nu ai stare cand acea persoana nu e langa tine.

| neutrino a răspuns:

Pana cand te lamuresti singura asupra acestui fenomen, raspunde-i pozitiv baiatului, nu poti da asa usor cu mana peste o asemenea iubire.

| Georgyanad a răspuns:

Daca tu in momentul de fata te gandesti daca il iubesti sau nu, e destul de grav, inseamna ca nu il iubesti, trebuie sa simti cand iubesti pe cineva, nu sa te gandesti daca iubesti acea persoana sau nu.