| vanea11 a întrebat:

De exemplu daca tata are fimoza atunci si copii lui vor avea?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fimoza nu se transmite genetic!

| corbulalbrosu a răspuns:

NU nu se transmite genetic in mod automat orice tara/defect a unuia sau a ambilor parinti. Atat posibilitatea cat si probabilitatea ''de a fi, sau de a nu fi'' transmisa o tara/meteahna genetica, de la parinti la copii este la fel de mare.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, copii vor avea doar predispozitie spre a face fimoza, nu o vor mosteni 100%.

| Lawliet14 a răspuns:

Copilule, nu e o boala! E o stare de disconfort, un fel de anomalie. Mai rau e sa ai platfus de exemplu. Asta se rezolva la bisturiu sau uneori cu anumite creme.

| Victoria18 a răspuns:

Depinde de fiecare organism, al fiecarui tată.

| Bernardus a răspuns:

Nu, fimoza nu este ereditara