| Exstasy a întrebat:

De fiecare data cand iubitul meu imi face oral,sau chiar in tumpul sexului,imi vine o senzatie de urinare, ce inseamna asta? Chiar poti sa urinezi pe tine in timpul unui act sexual?

11 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Esti aproape de orgasm!

| catosp a răspuns:

Pai...incearca cu pampers...

| AcelasiEu3 a răspuns (pentru catosp):

Prea destept te crezi tuwinking Mai bine taci daca nu vrei sa o ajuti.

| catosp a răspuns (pentru AcelasiEu3):

Asa si tu cu ce ma rog o ajuti? Ai?

| GLu a răspuns:

Cauzele exacte care determina aceasta problema nu sunt cunoscute. Cateva explicatii / presupuneri oferite de medici:
- incontinenta urinara apare din cauza unei iritatii a vezicii urinare sau din cauza slabirii sfincterului vezicii urinare. Astfel, potrivit experientei medicale, aparitia senzatiei de a mictiona la orgasm este stans legata de iritarea vezicii urinare, iar in timpul penetrarii de slabirea sfincterului vezicii.
- vezica urinara se afla in apropierea peretelui vaginal frontal, astfel orice stimulare in aceasta parte a vaginului determina senzatia de a mictiona. Aceasta senzatie creste in intensitate cand partenerul stimuleaza zonele erogene

| GLu a răspuns:

Aceasta problema poate fi solutionata prin masuri simple de precautie. Astfel,
- l nu trebuie sa se consume lichide inainte de actul sexual, in special ceai, cafea sau alcool;
- se recomanda golirea vezicii urinare inainte de contactul sexual;
- se recomanda evitarea pozitiilor sexuale care exercita o presiune marita asupra vezicii urinare.
- reducerea consumului de alcool si cafeina, in general;
- consumarea a cel mult 1, 5 l de lichide in 24 ore;
- daca prezentati aceste scurgeri si in alte momente ale zilei, discutati acest aspect cu medicul curant;

| maooops a răspuns:

Referitor la ultima intrebare poti sa-ti raspunzi singura...ia vezi poti sa faci pipi pe limba lui cand este in actiune.

| Pericoldeexplozie a răspuns:

Cred ca esti prea excitata....Altfel numi explicthinking

| Freudian a răspuns:

Chiar daca squirt-ul e interesant in filmele porno, nu ai de unde sa stii cum reactioneaza partenerul daca urinezi in gura lui cand iti face oral sau chiar pe el. Incearca sa nu bei mai nimic cu 2 ore inainte de a face sex si nu se va intampla nimic. Probabil esti aproape de orgasm si cateva picaturi vor curge, dar nimic vizibil.

| Grigore_Ernest_1971 a răspuns:

Cred ca daca si o faci este acea denumire de squirt...sincer mi-ar place tare mult sa am si eu o prietena ca tine...ar trebui sa fie mandru prietenul tau ca te are, esti o raritate