| ascunsnumeleasta a întrebat:

De fiecare data cand ma masturbez(sunt baiat, 13 ani) si de cand fac acest lucru(2-3 veri) nu am ejaculat nimic niciodata,ajung in acea stare(senzatie) si atat, degeaba am continuat. Ajutor!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pana la aceasta varsta de numai 13 ani, glandele care fac parte din aparatul reproducator masculin si au rolul de a produce atat lichidul spermatic cat si spermatozoizii : (vezicula seminala, prostata si cele 2 gonade (testicule)) in acest moment NU sunt capabile sa produca sperma, fiindca NU sunt maturizate. De obicei maturizarea acestor glande se produce in jurul varstei de 14 ani. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai ejaculat inca, pentru ca esti prea micut si inca nu s-a format sperma.
Sperma apare la pubertate, dupa 14 ani!

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Păi la 13 ani ai tăi ce vrei să ejaculezi? Mucii din nas?

| NuStiiCumMaCheama a răspuns:

Prima ejaculare o ai pe la varsta de 14 maxim 15 ani si de obicei se intampla in somn, dupa un vis umed. Baietas, lasa viermisorul in pace, nici nu ti-a crescut parul la oua si deja freci mielu...