| mariamarybu a întrebat:

de la ce varsta ai voie sa faci dragoste?
big grin

Răspuns Câştigător
| darkangel_7824 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa astepti pina corpul tau va fi dezvoltat, la toti este diferit... dupa parerea mea cred ca nu mai devreme de 18 ani, dar fiecare face atunci cand simte ca trebuie sa o fc si a gasit persoana potrivita pentru asta.

14 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

La ce varsta ai voie?laughing Asta e o intrebare pentru cei mai conformisti sau religiosi nu?laughing
La cat vrei tu, ar mai fi de precizat faptul ca trebuie sa ai un corp pregatit pentru asa ceva. happy

| sasha a răspuns:

Fizic este ok de la varsta de 16 ani ori cand esti pregatit psihic cel putin pentru fete e indicat de la varsta de 17-19 ani, de la 20 de ani in sus e deja riscant caci pot aparea complicatii nu stiu exact dc dar tin minte chestia asta dintr-un articol happy

| HelpBoy a răspuns:

Faci Dragoste la cati ani vrei tu.

| Deeiu a răspuns:

Cand te lasa maicatalaughing))
Te duci si o intrebi "mami acu' pot sa o fac cu baiatu' ala?"laughing)
Nu...glumeam,nu te suparahappy
:*
Cel mai bine e sa gasesti persoana potrivita care stii ca te-ar face sa nu regreti acest pas facutwinking
Este numai si numai alegerea ta, nu te obliga nimeniwinking

| andreea_9164 a răspuns:

Nu exista o varsta anume de la care se incep relatiile sexuale.
Fiecare face sex cand considera ca este pregatit happy

| mosu_9772 a răspuns:

Dragoste nu poti face cu oricine oricand trebuie sa astepti momentul in care esti pregatita fizic si mental si sa intalnesti baiatul potrivit pentru ca nu toti vor vrea sa faceti dragoste vor vrea doar sex si sa-ti spun ceva sa faci sex e usor sa faci dragoste e stiinta

| Klara a răspuns:

De la ce varsta te simti tu pregatita. Bine zis dragoste, ca difera fata de sex. Sexul e ala in care nu implici niciun sentiment. Cand gasesti persoana potrivita si ai o varsta necesara (totusi peste 16 ani) poti sa faci dragoste. Dar protejat laughing

| Dyutzzah a răspuns:

Ai voie sa faci dragoste de al orece varsta asta nu e o regula fa-o gand te simti pregatit psihic si fizic

| niko_3882 a răspuns:

Eu stie ca fetele sun preg si capabile de la prima mennstruatiebig grin

| ~LoOoLa~KyD~ a răspuns:

Cu siguranta nu ar trebui sa te preocupe acest subiect pana la varsta de cel putin 18 ani.

| cristina_5392 a răspuns:

Pai nu e neaparat sa faci cand implinesti 18 ani poti face dragoste cand simti asta si faci cu persoana potrivita dar sa stii ca trebuie sa te protejezi daca nu vrei sa ai surprize!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 ani

| XcritiX a răspuns:

La varsta la care ai cu cine laughing)

| Ilie_Sorina_1998 a răspuns:

Dupa parerea mea mai devreme de 18 ani nu ar trebui sa iti termini scoala si dupa aia poti face copii