| XatomisX a întrebat:

De la ce varsta este,, legal" sa faci sex? la 18?

20 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Legal sex poti face cind te casatoresti.

| XatomisX explică (pentru harciog):

Vai ce naspa laughing)

| harciog a răspuns (pentru XatomisX):

D.p.d.v.al moralei sociale, atunci este considerat sexul in legalitate.Dar nu-ti face griji in ce ma priveste.Sint departe de orice lege.

| Analytical a răspuns:

laughing "tare", am auzit de figurat. Dar e frumoasa interpretarea, deci mintea unora din ziua de azi "legal" nu mai e de la 12 ani. Astia care nu li s-o imprastiat creierul, "legal" e da dupa 18(organismul suporta consecintele mai bine) desi "legal" e dupa casatorie. Dar stii tu, "vremea bunicii" a foooost, abstinenta e prea grea no, hormonii si mai inflorati. Sa nu uitam totusi, o sa ne pierdem mintea odata cu trecerea "vremeii a bunicii". Cine mai gandeste normal si sanatos in ziua de azi, daca nu bunica? Ti-am spus eu, trecerea timpului nu doar ca ne umple timpul degeaba, ci ne rapeste si creierul putin ramas. Ramane la atitudinea ta raspunsul. De ce e bine asa, constiinta ta ti-o poate spune. Eu nu contez pentru tine, raspunsurile mele pot fi citite si uitate, dar contiinta ta niciodata nu trece cu vederea.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

De la 15 sau 16 ani e legal, chiar am cautat legea pe net si daca e consensual poti sai dai drumu, desi din cate tin minte nu se mai considera viol decat daca 1 ii major, da sa recunostem ce baiat o sa se planga ca eu traso o fata :) Din lege " ori daca victima nu a împlinit vârsta de 15 ani. " Legal aveti voie sa vo trageti de la 15 ani, iute aici http://www.seximus.ro/articole/act_sexual_cu_minor.php

| VADIq a răspuns:

Legal... Faci oricand iti este pofta big grin Dar ai grija la varsta fetei happy

| Addah a răspuns:

Legal poti sa faci la orice varsta. Moral cam asa pe la 18, si din punct de vedere religios- dupa casatorie.

| XatomisX explică:

Ma pe prezervative scrie nu se dau minorilor da? si voi ziceti ca de la 15 straight face legal e de la 18 iar cu casatoria aia e doar din punct religios ne importanthappy

| FucktheSystem a răspuns (pentru XatomisX):

Ai cumparat prezervative in viata ta si ai gasit tu pe ele ca scrie asta? Daca ai gasit asa ceva imi tai mana de la cot. Prezervative poti sa iei legal la orice varsta, poti sa le folosesti si ca baloane, sau ce vrei tu, dar sunt legale. Legal ai voie sa faci sex de la 16 ani, amice. Sexul pana la casatorie scrie ca este interzis intr-o carte veche de 2000 de ani, unde mi se pare si normal luand in considerare ca nu existau prezervative.

| XatomisX explică (pentru FucktheSystem):

Da asa este nu scrie m-am uitat acum pe cutie laughing de aia ma tot miram ce imi da aia la magazin rolling on the floor

| P1x3lMD a răspuns:

Da de la 18

| P1x3lMD a răspuns:

Si tu si partenera trebuie sa aveti 18

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru P1x3lMD):

Iar teo invatat mamica prostii? Cauta legea pe net nu spune ce sti.

| DjD3liric a răspuns:

Man legal este de la 18 ani dar in ziua de zi nici un adolestent nu mai asteapta pana la 18 maxim 15 16 ani

| hellaw a răspuns:

Nulaughing).stai sa-ti zic. faci sex cand vrei laughing). doar daca fata e minora si baiatu major sau invers si cineva ii denunta la politie baiatu sau fata majora intra la inchisoare. daca nu afla nimeni nimic e totu oklaughing si sper ca nu ai de gand sa astepti pana la 18 ani nu?laughing)

| RobyK2 a răspuns:

LOL. De la 14 ani copiii raspund singuri de actele lor sexuale!

| ady13boss_9568 a răspuns:

Deci legal cand esti casatorit (dupa 18 ani nu) ...si practic de la 16 ani incolo...winking

| Tott_Beni_1980 a răspuns:

Legal e de la 18 dar corpul tau este pregatit la 16.

| vasilepoponarule a răspuns:

De la 10 in us big grin

| AValentina a răspuns:

Buna ma numesc Anda.am 12 ani si iubitul meu nu vrea sa ne sarutam.el are 14 ani.ce sa fac?