| anonim_4396 a întrebat:

De la ce varsta iti poti incepe viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| SnicK a răspuns:

LASA TU!
Ca nu cand te simti pregatita, il iau eu pe un copil de la gradinita si i zic "Ma esti gata s-o faci?" El zice "Da, sunt pregatit"
No sa fi pregatit, dar cand ai HIV/Cancer (Doamne Fereste) sa nu vi pe TPU.ro sa ceri ajutor.
Uita-te aici si dati seama ce inseamna.
IN YOUR FACE!
http://www.youtube.com/watch?v=RsW0BGGvAAA
Dedicat tineriilor care "vor sa inceapa viata sexuala"

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti fata, varsta minima de la cre poti, din punct de vedere medical, este de 17 ani si jumatate. Majoritatea fetelor insa nu se simt pregatite la o varsta asa de frageda si isi incep viata sexuala in juri de 20 de ani.

| Alisa a răspuns:

Dupa 18 ani, fiind pregatita si constienta de faptele tale, avand un partener care sa te iubeasca, respecte, si sa iti demonstreze lucrurile astea, si avand o relatie de lunga durata, sa va cunoasteti foarte bine unul pe celalalt.

Toate la timpul lor!

| Dominicc a răspuns:

Cand esti pregatita. si cu "destula minte"

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dupa 18 ani e cel mai indicat.

| adi4ever a răspuns:

8-9 ani

| Ana a răspuns:

Cand te simti pregatita atat psihic cat si fizic, bine dar asta nu inseamna ca poti la 10-14 ani, peste 18 ani, daca mai ai rabdare, dar sa stii ca cu cat ti-o incepi mai tarziu cu atat mai bine pentru tine.

| Anileda a răspuns:

18 ani este varsta perfecta pentru acest lucru...depinde acum de fiecare persoana... unii sau unele isi strica copilaria de la 13 14 si asta e pacat papapa

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| Ana-Maria94 a răspuns:

Poi atunci cand te simti pregatita fizic cat si psihichappyindicat este dupa 18 ani.

| ////////////// a răspuns:

De la 18, cel mai normal.

| Nic a răspuns:

De la varsta la care esti pregatit atat fizic cat si psihic.
Nu exista o varsta batuta in cuie, difera de la persoana la persoana.
In ziua de azi nu prea se tine cont de asta...trist

| PuяpℓeMusic a răspuns:

De la 18:p.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai indicat este de la 18winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine e la 18 cel mai devreme, deoarece atunci o persoana este suficient maturizata atat fizic cat si psihicwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand te mananca tare tare de tot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce varsta vrei big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand ai un prieten stabil, cand vorbesti deschis cu el despre metode de protectie si despre acel moment cand esti pregatita sa stati dezbracati unul in fata celuilalt fara sa va rusinati si alte alea si nu de la 13 - 14 ani ca e nasol trebuie sa f putin mai mare.love struck

| bernaaaaa a răspuns:

De la 18

| tinaya a răspuns:

In mod normal cand te simti pregatita. Iar inainte sa faci pasul asta gandeste de 10 ori fiindca o data inceput implica multe resposabilitati.

| Floo_5488 a răspuns:

Caand ii aud p toti/toate ca dupa 18 anii, da oare voi la ce varsta v-ati inceput viata sexuala? la 18 anii? ma indoiescwinking