| JustEdy a întrebat:

De la ce varsta poti sa incepi viata sexuala?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

18 e recomendabil, sunt persoane care isi incep viata sexuala mai devreme de 18 pentru ei e ceva normal dar nu-i baga in seama ca fac o mare greseala, si eu mi-am inceputo la 19 ani, bye

| Nextone a răspuns:

Nu cred ca exista o varsta anume nici prea repede dar nici sa amani momentul prea prea mult, cand simti nevoia.De regula dupa 17-18 ani pentru ca atunci esti in masura sa te gandesti la risuri la consecinte si teoretic esti mai informat dar esti si destul de capabil sa alegi persoana potrivita.Trebuie sa simti acest lucru si il vei simti atunci cand vei intalni persoana potrivitahappy

| Adorable a răspuns:

Varsta minima medicala la fete este de 17 ani si jumatate, dar in zilele de azi multi nu respecta unele grade de varsta. Deci ca sa spun asa, iti incepi viata sexuala cand simti ca esti pregatit astfel incat sa nu regreti si sa o incepi cu o persoana pe care o iubesti.

| Mao a răspuns:

16-17? :]
Dar nu patesti nimic daca mai astepti, evident.

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Hei.
Nu exista o varsta pentru asta. Iti incepi viata sexuala atunci cand simti tu ca esti gata. In Romania, varsta legala este de 15 ani [aiurea straight face], conditia fiind sa nu intretii relatii sexuale cu o persoana majora, pentru ca se considera a fi abuz de minori. Dar wtf, cine mai tine cont de asta? oh go on

| BoBBy a răspuns:

Nu e o varsta anume. cand simti nevoia o faci, daca ai cu cine laughing

| UnZambetTeRog a răspuns:

Atunci cand simti tuh ca esti pregatit. Dar cel mai potrivit ar fi de la 15-16 ani. nu mai devreme

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| Anonimmm a răspuns:

Peste 18 ani big grin,, Dar daca te simti pregatit pshic si mental poti si mai devreme.
Dar cu multa grija si sa va protejati ori tu cu prezervativ ori fata luand anticonceptionale.

Dar mai bine cu prezervativ pentru ca acela va fereste de boli.
Succes big grin
Funda?puppy dog eyes

| dany_6773 a răspuns:

De la ce varsta vrei u...nu afecteaza cu nimic daca incepi la 12 ani sau la 20tongue

| 03posse a răspuns:

Recomandat ar fi de la 18 ani ^^