| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta poti sa incepi viata sexuala?

6 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt, legile Romaniei, spun ca iti poti incepe viata sexuala la minimum 15 ani, dar daca nu te simti pregatit sau pregatita, o poti incepe mai tarziu, cel mai indicat este atunci cand esti major sau majora happy

| redy04 a răspuns:

E gresit sa te gandesti la asa ceva ca si la o "varsta". Vei sti cand esti pregatit(a), in functie de situatie. Medicii recomanda minim 17 ani jumate la fete.

| Naty3 a răspuns:

Dupa parerea mea cea mai buna varsta este 17 ani...sau 18. dar depinde si de cand tee simti pregatit sa faci asta..Bafta...rolling on the floor

| Anaxjokker a răspuns:

La 18.

| anamariabeatrice a răspuns:

La 18 ani