| anonim_4396 a întrebat:

De la sexul anal pot ramâne însărcinată? Desi himenul imi este inca intreg, adica, nu m-a penetrat încă si nici nu s-a terminat pe mine.
Se poate sa raman insarcinata si asa? Cu lichidul preejaculator?
Va rog, ajutați-mă, ce parere aveți?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect la ambele intrebari postate de tine :
1.) Se poate sa raman insarcinata si asa? - Raspunsul este NU
2.) Cu lichidul preejaculator? - Rspunsul este un NU categoric.
Sarcina poate sa ia nastere NUMAI/DOAR in cazul in care este :
1. ) -- intretinut un act sexual stric VAGINAL (nu si anal sau oral)
2.) -- actul sexual este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului
3.) -- numai daca in vagin este ejaculata SPERMA autentica, fiindca lichidul preejaculator NU are in continutul sau nici macar 1 singur spermatozoid.
In concluzie prin sex anal in proportie de peste 99% este IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina. Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-are cum

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avea macar curiozitatea sa citesti cum se fac copii, inainte sa parctici sexul, ai intelege ca, copii nu se fac prin anus si nici nu ies pe acolo, deci imposibil sa ramai gravida de la sexul anal, sau oral (bucal/gura).
In orice caz, virginitatea ta a zburat odata cu sexul anal!
Chiar daca ai himenul intact, ai anusul rupt, care se vede cu ochiul liber, la orice control medical.
Te sfatuiesc sa-ti cumperi dopulet de curulet, pentru ca vei incepe sa pierzi materii fecale in chiloti.
In plus, absolut toate bolile sexuale se pot lua la sex oral, anal si vaginal.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Andreeush a răspuns:

Câți ani ai?
Știi măcar cum rămâne însărcinată o fată/femeie?
Maine poimaine o să ajungeți să întrebați dacă rămâneți însărcinate în urma sexului oral laughing

| Amely21 a răspuns (pentru Andreeush):

Am 20. dar am auzit ca sperma poate ajunge si asa in vagin, nu e ecclus. desi am himenul intreg?

| Plato a răspuns:

Ai himen in... anus?

| Amely21 a răspuns (pentru Plato):

Nu? dar am auzit ca o fata poate ramane insarcinata si asa, ca poate ajunge in vagin

| Amely21 a răspuns:

Am 20. dar am auzit ca sperma poate ajunge si asa in vagin, nu e exclus. desi am himenul intreg?

| bbobo22 a răspuns:

Ca sa ramai insarcinata, sperma lui trebuie sa ajunga in vaginul tau! Prin urmare, nu exista nici o sansa sa ramai insarcinata de la sexul anal, oral sau daca termina pe tine...

| Amely21 a răspuns (pentru bbobo22):

Asta am vrut sa zic. ca multi spun ca poate sa treaca si prin himen.
Desi si mie mi s-a parut ciudat
Dar am simptome, de parcă aș fi.