| andreea1728 a întrebat:

De o luna aproape am inceput sa vorbesc cu un baiat.Acum 2 saptamanai mi-a spus ca nu e sigur ca vrea o relatie dar ma place mult.Ne intalnim, ne sarutam se comporta foarte dragut cu mine.Problema e ca noi nu vorbim decat sa ne intalnim si cand ne intalnim. Eu as vrea o relatie cu el.Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cnad un baiat iti declara ca nu este interesat de tine, inseamn aca nu-l atragi si chiar nu este interesat de tine.
Daca insisti, posibil sa accepte doar pentru ca ar avea sex cu tine de cateva ori, pana se plictiseste, apoi iti va spune a sa dispari din vaita lui.
Jenant pentru o fata sa insiste, mai ales cand baiatul i-a spus clar in fata ca nu-i interesat de ea.
Eu as disparea pe veci din fata lui!

| corbulalbrosu a răspuns:

Baiatul nu poate accepta situatia de a fi "priponit" si constrans sa fie fidel. Doreste sa aiba in continuare o viata libera neingradita, sa duca in continuare o viata aventuroasa lipsita de rigorile impuse de viata conventionala de cuplu. Tu doresti o relatie conforma viziunilor tale privind un cuplu stabil, pe cand el refuza un astfel de scenatiu si "fuge" exact pentru a nu ajunge intr-o astfel de situatie. Trebuie felicitat pentru sinceritatea sa deoarece ti-a dat de inteles ceea ce doreste el de fapt. happy

| seth2016 a răspuns:

Ai rabdare poate se razgandeste sau cauta altul. Nu-l poti forta sa aiba o relatie daca nu vrea.

| VenomMMA a răspuns:

Buna, baiatul a fost sincer si ti-a spus ca nu este sigur ca vrea o relatie. Cel putin pe moment. Chestia asta este complicata. Iti dai seama ca nu prea ii pasa de tine din moment ce el vorbeste cu tine doar cand va intalniti si atat. Nici macar nu te suna, nu te intreaba cum esti, chestiile de baza. Nu e sigur ca vrea o relatie dar totusi te place, te saruta, faceti toate chestiile astea de indragostiti, de parca ati fi intr-o relatie. Asta suna a minciuna. Probabil vrea sa faca sex cu tine si atat. Sa fie doar o aventura pentru el... Cred ca te place doar fizic, nu total. Adica sa simta ceva pentru tine. Trebuie sa-l intrebi direct si sa-i spui ce simti. Sa nu ai de suferit mai tarziu din cauza unei decizii luate in graba. happy

| xunshu a răspuns:

Sa te desparti de el, asta sa faci. O femeie nu trebuie niciodata sa fie o a doua optiune. N-ai pic de respect fata de tine? Scuza-ma.dar cam asa pare.

| elena800 a răspuns:

Probabil l-ai prins intr-o perioada dificila, in care nu vrea relatii. Sugestia mea ar fi sa incerci sa te indepartezi de el pentru o perioada. Daca vrea o relatie, cu siguranta va face tot posibilul sa fie aproape de tine. Pupici