| biutza1997 a întrebat:

Am si eu o intrebare povestea mea incepe asa este un baiat de care imi place mult si la el ii place de mina (asa zice el) ne cunoastem de vreo 2 ani si de o luna aproape doua ne intalnim ne sarutam si chestii de genu, eu as vrea o relatie de lunga durata dar acesta nu vrea, dar in schimb vrea sa facem dragoste si numai dupa poate sa fim impreuna. CE AR TREBUI SA FAC? va rog ajutati-ma sad

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Isi bate joc de tine. Te vrea ca saltea, adica vrea DOAR sex de la tine. Nu face chestia asta decat daca si tu vrei doar o aventura si atat. Baiatul asta e atat de prost ca da p'afara laughing)) Asta e o replica tampita a baietilor ca sa ameteasca de cap fetele fraiere. Nu fi si tu una ca iti va parea rau dupa.
Te va folosi, iar tu mai tarziu poate vei cunoaste un baiat care chiar tine la tine si vei regreta ca nu ai asteptat sa te daruiesti prima data lui.

14 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Nu mi se pare ceva normal. Este clar ca acest baiat vrea de la tine SEX. Din cate vad, ai vreo 15 ani, dar poate nu ai suficienta maturitate. Gandeste-te ca acel baiat care te iubeste, vrea sa faca dragoste cu tine doar cand tu te simti pregatita, nu cum e acest baiat al tau, care vrea sa fiti impreuna cu o conditie: sa faceti dragoste. Normal ar fi sa incepeti o relatie, sa aveti un timp suficient de indelungat unde sa se fi creat o baza solida de incredere, iubire, intelegere si sinceritate, si de acolo sa faceti dragoste intr-o buna zi.

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Baiatul pe care l-ai descris este extrem de insensibil.In aceasta lume exista baieti care se gandesc numai la inceperea unei vieti sexuale, numai acesta fiind motivul pentru care ei doresc sa aiba o relatie, care este mereu de scurta durata.Nici o fata nu ar trebui sa indure asemeni iubiti.Ar trebui sa te gandesti.Bafta!

| DdoarEuuu a răspuns:

Eu zic ca el vrea de la tine de cat sex, si nimic mai mult, chiar daca el a zic ca, daca faceti ''dragoste'' o sa aveti o relataie '' de lunga durata'' el vera de cat sex iubita atat, nimic mai mult!

| Andreyus13 a răspuns:

Eu nu am sa te judec, dar eu te sfatuiesc sa ai grija el te va folosi si apoi dupa ce se va culca cu tine sa ve debarasa rapid. Dupa parerea mea dragoste se face cam dupa o relatie de vreo 1 sau 2 ani.Sau daca sunt ambi parteneri pregatiti si de o varsta apropiata. Sper ca te-am lamurit cat de putin
Cu mult respect Andrei Stanescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa termini cu el.dar cel mai important e sa te sfatuiesti cu parintii tai,fara rusine, ei vor stii exact cum sa te ajute, pentru ca ei te cunosc cel mai bine, da parerea mea e sa ii spui ca esti prea mica, sau nu vrei, si gata.

| WildDream a răspuns:

El stie ca il placi si profita de lucrul asta. Te foloseste ca sa se distreze si tot ce il intereseaza e sa ajunga sa faca sex cu tine...Si daca ii place te mai tine pentru cateva partide si pe urma la revederewinking Eu zic ca stai cat mai departe de profitori din astia, ca e clar ca el e doar un nesimtit ordinar care se joaca si profita de sentimentele tale. Oricum alegerea e a ta dar sa stii ca daca faci sex cu el asta nu inseamna ca aveti o relatie sau ca o sa ajunga sa te iubeascawinking

| d3javw a răspuns:

Faci ce vrei viață tabig grin Chestia e că o să regreți mai târziu pentru toate greșelile făcutehappy mult noroc

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat ar fi asteptat sa o faceti cand vei vrea tu si cand vei fi pregatita.Cu siguranta nu va vrea o relatie serioasa nici dupa ce o veti face. Vrea sa se culce cu tine, atat.Nu il lasa sa te prosteasca, dragostea e oarba, stiu, dar incearca sa reactionezi negativ.Mai bine i-ai da papucii cat mai repede.Bafta!

| biutza1997 explică (pentru MetalheadSatan666):

Da sti care e chestia nu ma obliga dar nici eu nu mai pot astpta foarte mult si eu imi doresc sa fac chestia asta dar nu stiu daca el merita sa fac pasul asta sa-l fac pentru el

| MetalheadSatan666 a răspuns (pentru biutza1997):

Atunci depinde de tine.Eu nu il cunosc...nu am de unde sa stiu daca spune adevarul sau minte.Gandeste-te si intr-un final te vei hotari, sper sa alegi varianta corecta.Succes!

| ThePunkGuy34 a răspuns:

Din poza vad ca esti cam mica.Na-r fi indicat sa faci asta. Aparatul reproducator nu este inca complet.Si daca zice ca doar dupa ce face-ti sex ve-ti mai fi impreuna, inseamna ca te foloseste.Nu este un iubit adevarat.Lasa-l, despartete de el.Mai sunt o gramada de baieti in lume fato.Doar no sa plangi de la un posedat de sex nu?

| Madu a răspuns:

Hey,pai daca nu doreste o relatie serioasa ci numai daca faceti dragoste poate o sa fiti impreuna inseamna ca doar asta doreste!big grinNu vreau sa gandesc numai pesimist dar daca ti-a spus ca nu vrea nimic serios e ca si cum ti-a spus in fata ca nu vrea decat dragoste cu tine! Eu zic sa vorbesti cu el si sa ii spui ca cu tine nu merge asa, ca tu nu esti o papusa gonflabila ci iubita sa! Daca vrea o relatie serioasa sa iti demonstreze ca tine la tine prin fapte nu in pat, asa orice bou poate! Daca zice ca nu vrea atunci lasa-l caci nu te merita, parerea mea! Nu cred ca iti cade bine aceasta situatie, deci nu te culca cu el caci mai mult ca sigur dupa te lasa! Bafta si sper ca te-am ajutat!:Xbig grin

| PrintesaTaMicutule a răspuns:

Heii`! Daca te iubea nu zice ca prima data trebuie sa faceti dragoste. Acesta este doar un motiv ca sa faceti dragoste. Iti recomand sa nu faci asta, si eu am avut aceiasi problema ca si tine.

| PrintesaTaMicutule a răspuns:

Hei! Daca te iubea nu zice ca prima data trebuie sa faceti dragoste. Acesta este doar un motiv ca sa faceti ceea cee iti cere. Iti recomand sa nu faci asta, si eu am avut aceeasi problema ca si tine.