| crissaeu a întrebat:

De Paste ne-am despartit. El intra pe facebook si adauga fete, iar eu nu aveam voie sa am cont. Ne-am certat pe tema asta si cu o zi inainte de Paste a zis ca cel mai bine e sa terminam, ca nu ne intelegem. Dupa 3 saptamani a zis sa ne impacam.Eu in iunie aveam licenta si m-am impacat ca sa stau linistita. Dar am aflat ca a iesit cu fete in perioada asta. Am dat licenta, el tot continua cu Facebook, desi zisese ca si-a dat seama ca e pierdere de timp. Dupa licenta am fost eu plecata acasa o saptamana si el a iesit cu o fata. Si a mai vrut sa iasa cu alta, dar ma cunostea si nu a iesit cu el. Am plecat la mare in vacanta si acolo s-a purtat rece cu mine, a stat mai mult cu fratele lui, am dormit in paturi separate. Ne-am certat si dupa ce n-eam intors d la mare a zis sa ne despartim, ca nu ne potrivim. El s-a intalnit cu fosta lui prietena imediat si cu alte fete. A vrut sa plece si la mare cu una IAR! acum ma cauta sa ne impacam. M-am saturat! A zis ca POATE a gresit ca s-a intalnit cu fosta. Si unei fete i-a zis ca incerca de mult sa scape de mine. DE ce ma cauta acum iar? Dupa trei ani de relatie sa spuna asa ceva?

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nul mai ierta.nu sa invatat faar tine de aia te mai cauta. nu te mai impaca cu el sa sufere si el.

| Acadeeeaa a răspuns:

Nu te mai impaca cu elwinking. Isi bate joc de tine!
Cauta altul, baieti sunt multi... Incearca sa fii indiferenta, sa vezi ca indiferenta doare.
Te cauta acum pentru ca vrea sa aiba pe cinevathinking Pe cineva care sa-l astepte, iar el sa faca pe superiorul in fata luihappy!
Serios, nu te mai impaca, cu el, nu merita!

| AnNe a răspuns:

Mai e o pierdere de vreme ascultama e pentru binele tau asta isi bate joc de tine poate ca tu il iubesti dar mai bine strange din dinti si treci peste decat sa strangi din dinti de fiecare data cand se vede cu cate una decat sa suporti anumite consecinte mai bine lasate acum de.viciul cel rau!

| louise a răspuns:

Pfff, cum ai putut sa-l suporti 3 ani de zile. Saraca, de abia acum te`ai saturat de el? Oficial este un fraier, care s-a plictisit de tine si cauta pustoaice si aventuri de o noapte sau de o "vara"! Este posibil sa nu ii fii mers cu tipele alea si s`a intors la tine pas -pas. Sa nu cumva sa-l mai primesti! Cauta`ti un tip care sa te merita si care sa te iubeasca, nu-l mai baga in `seama pe asta, nu-l mai cauta, nu-l mai suna. Este un tip f posesiv, si cum de nu et lasa sa ai cont pe facebook laughing mi se pare ce`a mai mare tampenie, avand in vedere ca el are cont pe facebook, tine minte toata viata ta, sa nu te mai lasi convinsa si sa stii ca intr-o relatie trebuie sa fiti egali. Nu, el are facebook, iese in club, se duce la mare si face tot ce vrea iar tu nu faci nimic. Nu mi se pare deloc corect. Paraseste-l intr-un mod cat mai elegant, nu fi crizata, nu fi nervoasa si nici violenta. Esti o fata superba imi dau seama dupa cum ai formulat intreabarea, dupa cum te`ai exprimat si nu ai facut greseli gramaticale. Cat despre el, este un fraier. SUCCES in gasirea unui baiat care sa te merite. (funda? big grin puppy dog eyes)

| Mirela_7378 a răspuns:

Pentru ca a vazut ca l-ai iertat de fiecare data si a vazut ca ti la el.Deasta iti face faze din astea. Termina tu cu el pentru ca vezi si tu ca profita ca ti la el si ca il ierti mereu. Parerea mea.

| Cristina_6184 a răspuns:

Eu cred ca baiatul asta se joaca cu sentimentele tale.El nu poate avea doar o fata langa el, lui ii trebuie mai multe. Si timp de 3 ani cat ati fost impreuna din cate am inteles el a avut alte relatii pe langa tine si vorbea cu alte fete si prin chestile astea te face sa suferii.Un baiat care te face sa suferii nu te iubeste. Nu cred ca merita inca o sansa se obisnuieste asa si asa o sa continue.