| CrissVlad13 a întrebat:

De patru luni imi place de un coleg de clasa.El este foarte dragut. S-a despartit de o fata (care era prietena cu mine si colega) acum 3 luni, deci acum e disponibil.El se poarta cel mai dragut cu mine de cat ceilalti baieti din clasa si nu stiu exact daca ma place.
Va rog dati-mi un sfat!
Cel mai bun sfat va fi premiat cu funda.

Răspuns Câştigător
| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna seara. Pai din punctul meu de vedere cred ca trebuie sa vorbesti cu el sa-i spui ce simti. Fa rost de id lui, nr de tel sau facebook si incearca sa vorbesti cu el. Sau daca ai curaj ai putea sa-i spui fata in fata (cred ca orice baiat apreciaza asta). Insa ai grija ca acest baiat sa nu te faca sa suferi si sa iti faca rau, pentru ca stim cu totii ce fel de baietii sunt in lumea asta. Unii doar profita, si sunt cu fete din interes, iar dupa ce obtin ce vor le intorc spatele.Nu as vrea sa ti se intample si tie asa.Asa ca ai mare grija.

7 răspunsuri:
| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Nu vreau sa fu eu cea care iti taie aripile si iti alunga entuziasmul si iluziile, dar unii baieti se poarta foarte frumos din simplul motiv ca asa au fost educati si asta e felul lor de a fi. Deci s-ar putea cam 60% ca acest baiat sa nu te placa.
Eu zic sa nu te incapatanezi sa aflii daca te place sau nu pentru ca daca te vei lovi de un refuz s-ar putea sa nu poti face fata situatiei si sa devii mult prea trista, sa dramatizezi acest lucru mai mult decat e cazul, mai ales ca ai face asta in fata lui.

| Danysan a răspuns:

Te poti apropia de el si poti sa-l supui unor teste ca sa te asiguri ca te place.Am o idee ca respectiva colega te va privi cu alti ochi ai grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continua sa vorbesti cu el; spune-i ca ti-ar placea daca ati iesi la o plimbarica, sa discutati, poate la un suc! Chiar daca suna aparent ciudat, poti face tu primul pas. Asa, cu siguranta iti poti da seama daca e mai mult decat o simpla simpatie.

Iti doresc succes si, ai grija de tine! O seara frumoasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropiete de el, imprieteniti-va, iesiti impreuna, spune-i ce simti.

| SelenaMe a răspuns:

Vorbeste mai mlt cu el si intr-o zi cheama-l pe afara, prin oras

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Direct cucereste-l. Sigur ii este dor de o relatie! Succes!

| Frumusiha_Violeta_1997 a răspuns:

Mmm. sfatul meu pentru tine este : Ceea ce tu trebuie sa faci e sa afli daca chiar te place, el poate sa se poarte frumos cu tine deoarece asa este felul lui de a fi sau poate te considera e buna colega, prietena. la un moment dat va trebui sa-i spui ceea ce simti pentru el, si atunci cand vei vedea reactia lui vei stii daca si el te place. Sper sa ai noroc. Pup happy