| RoxannaRoxannax a întrebat:

Buna happy Am o problema :
Am o colega in clasa care se intelege foarte bine cu toata lumea din clasa, rad,glumesc cu ea,le este draga,se baga mult in seama cu ea,dar cu mine nu. Pot spune,ca unele fete nu prea le place sa vorbeasca cu mine,mai mult ma indeparteaza,nu le par interesata,sa rada cu mine,parca le plictisesc. Un coleg se poarta frumos cu toate fetele numai cu mine nu sad Mereu face glume proaste,care mie nu-mi plac, mai mereu isi cam bate joc de mine,adica sa dea asa in mine. Nu stiu ce sa fac. Am incercat sa fiu mai prietenoasa,sa rad,sa accept glumele orice ar fi. Daca accept glumele astea zice ca nu ma supar si pot continua, daca nu accept spun ca sunt suparacioasa. Ajutati-ma va rog, dati-mi un sfat sa ma accepte si pe mine happyau funda :*!

1 răspuns:
| zurick a răspuns:

Buna!
Sper sa nu par nesimtita si sa nu ma crezi o idioata, care habar n-are ce spune fiindca am trecut si eu prin asta. Oricum fa-ma si pe mine sa inteleg ce doresti! Doresti cumva sa aflii cum sa fii mai placuta si sa te schimbi pentru ca sa fii acceptata intr-un grup amarat, pentru ca de aici sunt cativa pasi pana la oita din turma?
''Ce tot spune asta'' -probabil asta gandesti cand citesti ce-am scris... Sper ca n-ai devenit geloasa pe aceea fata, ca altfel te numesti blega, ca nu-i vina ei.Baiatul ala e clar ca doreste sa-ti atraga atentia(De ce-nu stiu, dar il poti intreba ca-i viata ta si nu a mea)Deci scumpo, intreaba-l de ce se comporta asa cu tine(desi nu cred ca-ti va spune din prima, dar daca il sacaiesti destul vei afla) si spune-i sa nu mai faca glume proaste si sa nu se mai poarte urat cu tine ca nu-ti place.(o suparacioasa sincera e mai bine decat una care sufera si tace (asa cum am fost sau sunt si eu) )
Bafta!