| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUhappyImi place de un coleg de-al meu de clasa.El nu este din aceeasi localitate cu mine si din cate mi-a zis o prietena el ma place.As vrea sa il sun dar imi e rusine si nu stiu ce sa vb cu el.

Multumesc!:*

3 răspunsuri:
| BLeur a răspuns:

Bună Teo.

Păi fă-ţi curaj şi găseşte un subiect de vorbă, vorbeşte cu el, şi întreabă-l cu curaj : " Auzi, sincer.dar tu mă placi? ". Vezi ce o să răspundă şi dacă spune da, te poţi vedea cu el doar la şcoală, din moment ce el nu este din aceeaşi localitate ca tine.

Mult succes.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| Cosmina33 a răspuns:

Pai i-ati inima in dinti si spune-i.Alta modalitate nu ai daca nici el nu are curaj!:*

| denisutza99h a răspuns:

Exact asa e si la minelaughing Doar ca nu suntem colegi de clasa, iar chestia culmea e ca eu nu sunt deloc rusinoasa, dar cand il vad mi se taie picioarele si as vrea sa ma inghita pamantullaughinglaughing Daar, am o idee super: vorbeste cu mai multi colegi din clasa de la tine sa mergeti intr-o zi la un suc in oras sau daca stai la sat sa mergeti la padure(dar sa megi doar cu colegi/e de clasa care au prieten/a) Astfel va veni si el pentru ca sunteti colegii lui de clasa si veti putea povesti linistiti, si tu poti sa vb cu colegii tai sa plece pe rand cat mai repede dupa ce voi doi incepeti sa socializati, astfel incat sa ramaneti doar voi doiwinking