| bia000 a întrebat:

De pe 2, luna aceasta, am început sa iau anticonceptionalele Yasmin, recomandarea doctorului. E posibil ca aceste pilule sa îmi prelungeasca menstruația?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Numarul zilelor de menstruatie este determinat DOAR de activitatea hormonala, si este in stransa corelare cu dimensiunea/marimea ca volum si cantitate de tesut al ENDOMETRULUI eliminat din organism. In cazul in care a aparut o prelungire anormala a numarului de zile de menstruatie este indicat sa te consulti cu medicul ginecolog care ti-a prescris anticonceptionalul respectiv. Multa sanatate!

| bia000 explică (pentru corbulalbrosu):

Tin sa precizez ca culoarea sangelui e cea de pe la sfarsitul menstruatiei, adica un maro ceva mai deschis decat de obicei. In aprilie, pe 19, prietenul meu a incercat sa-mi introduca degetul lui in vagin si l-am intrebat daca s-a masturbat si mi-a zis ca da, dar de dimineata si s-a sters, eu cred ca nu a ramas pe deget sperma avand in vedere faptul ca s-a sters.

1 răspuns: