| abc123_5207 a întrebat:

De un timp incoace am niste stari de ameteala, greata, somnolenta, mi se pare ca mi-au crescut sanii, si imi este teama ca as putea fi insarcinata, aceste stari le-am avut si inainte si cauza racelii, am fost racita si am avut aceleasi stari si sunt in continuare, nu stiu daca am aceste stari de la gripa sau de la sarcina, va rog dati-mi un sfat, nu pot sa imi dau seama, va multumesc!

Răspuns Câştigător
| ramona_4785 a răspuns:

Cel mai bine e sa-ti faci un test de sarcina sa vezi ce se intampla cu tine (cu prima urina de dimineata); daca stii ca ti-a intarziat sau nu te-ai protejat atunci ai toate sansele sa fii insarcinata dar daca stii ca nu ai comis-o stai linistita poate ai avut o perioada mai grea; dar nu uita de test; intotdeauna e cel mai bine sa fii cu un pas inaintea corpului tau; controleaza-ti corpul, nu-l lasa sa te controleze el pe tine; succeshappy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina. daca ai simptome, inseamna ca sarcina are macar 4-5 saptamani, asa ca testul va fi cu siguranta corect.

| katy a răspuns:

Pai daca u crezi ca ar fi sanse sa fii gravida ia si-ti fa un test de sarcina daca stii ca nu ar putea fi nici o problem, adica sa poti ramane gravida inseamna ca e de la raceala

| Cătălina a răspuns:

Nu ti se pare mai simplu sa cumperi de la farmacie un test de sarcina si sa scapi de orice dubiu?

| blaxy a răspuns:

Da ce nu stii ca exista test de sarcina? decit sa stai sa ghicestiiti kumperi unu si o sa fii sigura.iesti insarcinata sau ai racit.

| Popey a răspuns:

Mergi la o farmacie cand ai ocazia (cat mai repede) si ia un test de sarcina.asa esti convinsa.pentru ca imi dau seama ca la un ginecolog nu o sa ajungi prea repede fata parintidancing...Bafta! Funda?

| zuzu333333_4283 a răspuns:

Du-te la un control de sarcina